close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Zisti kto si a rob to úmyselne.

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Socialistické spiknutí? Část I - Pseudověda

4. září 2008 v 1:35 | Jiří Míka |  Ponerológia
Mám namysli agendu tzv. trvale udržitelného rozvoje a enviromentalismu. V tomto článku se chci zaměřit na konrétní citace textů agendy OSN a NGO (nevládních organizací).
Na začátek bych hned jeden uvedl. Budu zde tyto citáty uvádět s mým překladem do češtiny (na odkazech najdete jejich původní anglické znění na původním zdroji).
Pseudověda
"Když čelíme hrozbám nezvratného poškození životního prostředí, neměl by nedostatek plného vědecké poznání vést k odkladům opatření, která jsou obhájitelná sama o sobě. Preventivní přístup může poskytnout rámec pro nařízení týkajících se komplexních systémů, které nejsou zatím zcela pochopeny a jejichž následky nemohou být zatím předpovězeny."
Zdroj
Tento citát defakto znamená institucionalizaci pseudovědy.
Podívejme se na jiný dokument nazývající se Charta Země (podepsaný v roce 1997), kde se píše to samé.
"Zásada 12: Zásada obezřetnosti
(a) Obezřetnost musí být základní organizující princip řízení životního prostředí. Vědecká nejistota by měla být použita pro objektivní zhodnocení namísto toho, aby byla důvodem odkladu rozhodnutí."
Zdroj: http://www.earthcharterinaction.org/resources/files/greencross.htm
Stejně tak, když jsem nyní rychlozapátral po nějakých českých stanovách Charty Země vidíme tam to samé:
"6. Předcházejte škodám, což je nejlepší metoda ochrany životního prostředí a, při omezených znalostech, uplatňujte postup předběžné opatrnosti.
a. Provádějte zásahy k vyvarování možnosti vážného nebo neodvratného poškození životního prostředí, i když bude vědecké poznání neúplné nebo neprůkazné.
b. Vložte důkazní břemeno na ty, kdo tvrdí, že navrhovaná činnost nezpůsobí významné poškození a uložte odpovědným osobám povinnost nahradit škodu na životním prostředí."
Zdroj
Jak toto chápat? Je to zavření očí před nekvalitní nebo nepotvrzenou "vědou" v zájmu Vyšších cílů. V příštím pokračování bych chtěl ukázat, že tato obhajoba čehokoliv v zájmu Vyššího imperativu je opakující se vzorec v textech OSN. Podobně jako v éře komunismu, kterou jsme již zažili.
Dnes to je otázka toho, zda člověk produkcí CO2 způsobuje globální oteplování, zítra to může být něco jiného, když slevíme z normálních kolejí a zavedeme tady anarchii OSN? To jsou totiž opravdu velmi anarchistické myšlenky. Nejvíc mě děsí budování politiky a zákonů na základě podobných pseudoargumentů Vyššího imperativu záchrany planety. V tomto případě umožňující i pseudovědě ovlivňovat politiku a zákony.
Posuďte sami, jestli to chápu správně. Ale vzhledem k tomu, že jsem za pouhou zmínku těchto svých pohledů byl na diskuzních serverech vyháněn pryč, banován a urážen, potřebuju tyto své úvahy někde ventilovat a tím spíš mám pocit, že jsem na stopě něčemu skutečně důležitému, co si nikdo ani nechce připustit. Samozřejmě není to až tolik jen můj názor (ověřuji si vlastním výzkumem teze kolující po internetu) a nejsem ani typicky někdo, kdo by měl ve zvyku varovat před levicovostí/socialismem, ale dle těchto a dalších zdrojů, které uvedu v příštím článků, jsou myslím tato podezření z převlečeného komunismu zcela namístě.
Bylo mi řečeno, že jsem vulgární za to, že si dovoluju špinit lidi v OSN snažící se řešit důležitá a bolestivá témata. Opravdu jsem tak vulgární, když si myslím, že není moudré akceptovat dogmatický postoj Ala Gora "Čas na diskuze skončil, nyní je potřeba jednat" ? Ne, je potřeba diskuze. Ne v panice potopit vědu, potopit kapitalismus a zásadní principy volného trhu. O tom více v příštím díle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mattwhew#genniwck[Ihizedypubonpqik,2,5] Mattwhew#genniwck[Ihizedypubonpqik,2,5] | E-mail | 14. dubna 2018 v 20:26 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://go2cut.ru/ae5
*
*
*
*

2 Hectorkip Hectorkip | E-mail | 14. dubna 2018 v 20:35 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://go2cut.ru/ae5
*
*
*
*-

3 Jamiessug Jamiessug | E-mail | 14. ledna 2019 v 18:52 | Reagovat

~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/co40y
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.