close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Zisti kto si a rob to úmyselne.

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Tony Benn

16. září 2008 v 8:15 | afinabul |  Ponerológia
krátené
Tony Benn: Je skutečně důležité provádět tepelnou izolaci domů a bytů, protože v budoucnosti bude nutné z ekologických hledisek spotřebovávat méně energie, také vzniknou pracovní příležitosti v době, kdy stoupá nezaměstnanost. Nejbohatší země na světě, bohatší než Amerika, je Norsko. Proč? Protože veškerou svou ropu znárodnilo. A v Norsku mají tedy důchodové fondy obrovské množství peněz. A abych to učinil atraktivním pro konzervativce: v roce 1914 Winston Churchill, první lord Admirality, znárodnil Anglo-perskou ropnou společnost. Často jsem četl jeho projev ve Sněmovně konzervativcům, jim se to nelíbilo. Churchill tehdy argumentoval - zrovna tou dobou přecházeli od uhlí k ropě - že ropa je natolik důležitá, že by ji měl vlastnit stát. A tahle představa, že musíme prosit soukromé společnosti, aby vrátily peníze. Řeknu vám, je jeden člověk, který nebude mít problém se stoupajícími cenami energií. Je to ředitel Centricy, britské plynárenské společnosti. Právě mu byl zvýšen plat na 4,8 milionů liber ročně. Takže ten žádnou vládní pomoc potřebovat nebude. A měli bychom to říci jasně: Energie je zdroj, který by měl být ve veřejném vlastnictví. A pak by všechny zisky plynuly rovnou na ministerstvo financí a můžete si s nimi udělat, co chcete.
Tony Benn: Zastávám názor, že by Irák měl být vlastníkem své ropy.
Tony Benn: Mám skutečně plné zuby toho, že se hovoří o politice z toho hlediska, kdo vyhrál Oskara. Pořád se mluví jen o jednotlivých osobách. Za posledních pár týdnů se v této zemi o politice vůbec nehovoří. Já se pořád účastním politických schůzí a média a politikové podceňují inteligenci občanů. Já chci, aby se mluvilo o politice. Dám vám příklad: Měli bychom dál pokračovat v Iráku a v Afghánistánu? Já si myslím, že ne. Myslím, že by se britská vojska měla stáhnout. Nebo: stojí skutečně zato vyplýtvat tři miliardy liber na novou generaci jaderných hlavic, když armáda potřebuje výstroj, vrtulníky a vozidla? Vzhledem k tomu, že se pořád ztrácejí důvěrná data, je opravdu rozumné pokračovat s šíleným projektem zavádění občanských průkazů? To je pár příkladů, jak by se mělo mluvit o politice.
Myslím si, že řeči o jednotlivých politicích jsou odváděním pozornosti. Máme obrovské množství problémů a přitom mluvíme jen o tom, zda bude David Miliband dobrým ministrem zahraničí, anebo zda nás zatáhne do války s Ruskem.
Tony Benn: Existuje velký kulturní rozdíl. Labouristická strana se dosud nikdy nezbavila svého šéfa. My je zvolíme a pak se s nimi hádáme, ale to je všechno. Konzervativci šéfům své strany udělají desetiminutovou ovaci ve stoje a hned poté jim vrazí nůž do zad.
Tony Benn: Principem státního zdravotnictví je toto: Bez ohledu na to, jak jste chudý, nebo bohatý, jste měli nárok na stejnou léčbu. To byla fenomenální revoluce. Lidi si to řádně neuvědomují. A v Americe dnes žije 45 milionů lidí bez zdravotního pojištění. Takže pak se musíme zeptat: jaký je dopad tohoto argumentu na tento princip? Ideálním řešením je financovat státní zdravotnictví tak, aby byly léky k dispozici pro všechny. Pokud to neuděláte a pokud si někteří lidé budou za určité zdravotnické služby platit, znamená to, že bohatí začnou likvidovat práva ostatních lidí. Myslím, že princip státního zdravotnictví je správný. Bohatí lidé si mohou přece jezdit do Hongkongu, nebo do Francie, ale pro ostatní lidi by mělo být státní zdravotnictví financováno tak, aby se každému dostala taková léčba, jakou ten člověk potřebuje. To je princip, jehož se musíme přidržet. Jinak to bude "podle jídelního lístku". Jinak se zdravotnictví zlikviduje a vznikne systém, kdy lidé budou muset dokazovat, že nemají dost prostředků na zaplacení, pokud mají mít nárok na určité zdravotní ošetření. Dávejte si na tohle velký pozor. Proto podporuju víc peněz na zdravotnictví. Myslím, že kdybyste se občanů zeptali, řeknou vám totéž.
Tony Benn: Vezměte si dva lidi. Oba potřebují ten lék. Jeden si ho může dovolit, druhý ne. Takže vy říkáte, že bohatým lidem by mělo být dovoleno, aby si ho koupili. O to právě jde. Existuje-li lék, který lidé potřebují, lidé by ho měli dostat a měl by být financován státním zdravotnictvím. Víte, to je věc morálky. Je to o zdraví národa a o zájmech komunity. A jestliže bude někdo nemocen, může to mít dopad na mě. A jestliže já budu nemocen, může to mít dopad na druhé lidi. A jakmile ten morální princip zrušíte, přišli jste o všechno. A co se týče farmaceutických společností, já mám řešení. Řekneme jim: Budeme kupovat vaše léky, a na ně vydáváme miliardy, pokud nám dáte dvacet procent svých zisků. A brzo budeme vlastnit všechny farmaceutické společnosti. Tohle nejsou neřešitelné problémy. Pro mě je to morální otázka. Děláme to tak v armádě. V armádě vás léčí bez poplatků. Nemůžete říct svému generálovi: znám takového jednoho doktora, chci, aby sem přišel mě léčit a já ho zaplatím. Když to může fungovat v armádě, může to fungovat pro všechny.
Tony Benn: No, mě vychovala křesťanka, moje maminka byla křesťanka, a my jsme četli bibli a maminka říkala, že bible je konflikt mezi králi, kteří mají moc, a mezi proroky, kteří káží spravedlnost. Naučila mě, abych podporoval proroky proti králům a celý život jsem z toho pak měl problémy. Avšak představa, že Země byla stvořena za sedm dní, tomu je těžké uvěřit, zejména teď, když se dal do provozu ve Švýcarsku velký hadronový urychlovač. Avšak jestli chcete vyučovat ve školách kreacionismu, proč ne, tak to dělejte. Nemám nic proti tomu, aby se ve školách učilo čemukoliv. Ovšem musel by to učit někdo, kdo by tvrdil, že je to čistá pravda a že má zvláštní přímou linku k Všemohoucímu. Myslím, že kreacionistou je Sarah Palinová. (Smích.) Takže jestli někdo chce, aby se ve školách vyučovalo kreacionismu, zavolejte do ústředí Republikánské strany a dostane se vám od paní Palinové vysvětlení, které bezpochyby přesvědčí všechny lidi v CERNU - -
Tony Benn: Ale přece ve školách by se měla učit všechna náboženství. Každé dítě by se mělo učit o judaismu, o islámu, o křesťanství…
Tony Benn: Je fakt, že vzniká velký tlak na infrastrukturu, o tom není pochyb. Uvědomuju si, že staří lidé, jako já, spotřebovávají zbytečně zdroje, které by měly být k dispozici pro mladé. Avšak Británie potřebuje přistěhovalce. Když mi před osmi lety zemřela na rakovinu manželka, zažila čtyři strašlivé roky, lidé, kteří ji tehdy pomáhali, sociální pracovníci, lékaři, zdravotní sestry, všichni přišli z Britského společenství národů. A nemohu přijmout, a doufám, že se mnou souhlasíte, že musíme přijmout kohokoliv z EU, ale nepustíme sem lidi z Britského společenství národů. Z Austrálie, z Jamajky, z Jihoafrické republiky. Protože jejich příliv omezit můžeme, ale přiliv lidí z Evropské unie omezovat nemůžeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vbvfdfrt vbvfdfrt | E-mail | 29. ledna 2018 v 5:28 | Reagovat

*
*
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: https://xtl.jp/?a8

**** Download here: Link: http://xfun.cc/i36cy

l
l
l
l
l
l

2 Matyhew#gennilk[RupycezebefukyDY,2,5] Matyhew#gennilk[RupycezebefukyDY,2,5] | E-mail | 8. února 2018 v 13:03 | Reagovat

Videos Photos
girls boys 3-14 years

Download here: Link: http://xtl.jp/?a8
Download here: Link: http://lyhyt.eu/27e

3 Jamiessug Jamiessug | E-mail | 14. ledna 2019 v 18:52 | Reagovat

~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/co40y
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.