Zisti kto si a rob to úmyselne.

Geneticky modifikované potraviny: jaká jsou rizika?

12. listopadu 2008 v 7:55 | afinabul |  Ponerológia
krátené

Začneme-li trochu pátrat po tom, co všechno dokážou dnešní vědátoři změnit zásahem do chromozomů některých organismů, zjistíme, že seznam jejich úspěchů je opravdu dlouhý. Nejznámější a nejčastěji využívanými úpravami je zřejmě vylepšení některých druhů plodin směřující k jejich odolnosti vůči herbicidům, různým škůdcům, houbám či virům. Tyto úpravy mají především zjednodušit pěstování rostlin.
Méně časté jsou pak úpravy směřující k zvýšení výnosnosti nebo odolnosti vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Příprava těchto druhů je již náročnější, ale pro některé nehostinné oblasti se stejně může vyplatit. Často opomíjené jsou modifikace směřující k tomu, aby určité rostliny produkovaly léčebné či dokonce očkovací látky (byly např. vyvinuty geneticky modifikované brambory obsahující toxin cholery, které mají po požití stejný efekt jako očkovací látka).
Dalším experimenty směřují třeba i k tvorbě druhů, rozkládajícím toxický odpad, který běžné organismy nejsou schopny rozložit (existuje modifikace liriovníku tulipánokvětého, jež je schopna růst v oblastech zamořených jinak velmi toxickou rtutí a přeměňovat ji na méně jedovaté formy). Jiné aktivity činorodých vědců pak směřují i k vytvoření takových forem plodin, jež obsahují více látek důležitých pro správnou výživu (příkladem takovýchto plodin je např. rýže obsahující beta-karoten coby výchozí látku pro tvorbu vitamínu A). Přestože tento výčet není zdaleka vyčerpávající, pro ilustraci širokých možností geneticky modifikovaných potravin nám snad postačí.
Předchozí odstavec nás může lehce svádět k tomu, abychom zvolali: "Hurá, čeká nás zářná budoucnost bez hladu, nemocí a jedů v půdě! Ať žijí geneticky modifikované potraviny!" Než však propadneme nadšení, měli bychom si připomenout, že přespříliš důvěřivý přístup k snadným řešením vedl už dříve k tomu, že lidstvo následně splakalo nad výdělkem. Stačí si připomenout DDT - zbavilo sice plodiny škůdců, ale zamořilo vodní zdroje, půdu, zdraví člověka a mnoha jiných živých organismů. Takže jakáže rizika můžeme čekat od geneticky modifikovaných potravin?
Vzhledem k tomu, že většina modifikovaných potravin směřuje k tomu, aby dříve či později skončila v našich útrobách, nabízí se otázka, co si s nimi naše útroby počnou. Zatímco některá rizika jsou považována pouze za možná, jiná se již skutečně projevila. Příkladem jsou rostliny modifikované tak, aby snášely vysoké dávky pesticidů. Rostliny bohužel kvůli tomu obsahují rezidua těchto látek (například glyfosát, což je látka jejíž konzumace vyvolává zvýšené riziko non-Hodgkinova lymfonu, tzn. zhoubného nemocnění lymfatických žláz).
Často zmiňované ale doposud nepotvrzené je riziko zvýšeného výskytu alergií. Vzhledem k tomu, že alergie je imunitní reakcí na určitou cizorodou bílkovinu, je možné, že nové bílkoviny, se kterými lidský organismus přijde do styku, mohou takovouto reakci vyvolat.
Dalším teoreticky připuštěným ale dosud nezaznamenaným rizikem je přenos odolnosti vůči antibiotikům z modifikovaných organismů na bakterie, které se vyskytují ve střevech. K tomu by mohlo dojít v rámci procesu trávení a rozkládání požívaných potravin, kdy by rozštěpená DNA z modifikovaného organismu byla přijata některou z bakterií do její genetické výbavy. Tento složitý proces je sice vědci považován za možný, vzhledem k rozkladu DNA v průběhu trávení není jeho pravděpodobnost příliš velká. Budí však oprávněné obavy, neboť jeho dopady by mohly být pro celou medicínu závažné.
Jako sci-fi může některým z nás připadat skutečnost, že existuje i něco jako horizontální přenos genetické informace, kdy především bakterie nebo jiné jednoduché organismy mohou přijmout do své genetické výbavy cizí DNA např. z okolí, od jiných bakterií nebo pomocí virů. Takovéto procesy nejsou žádná novinka, mohou však vzbuzovat obavy v případě geneticky modifikovaných organismů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matthecd Matthecd | E-mail | 29. ledna 2018 v 5:21 | Reagovat

*
*
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: https://xtl.jp/?a8

**** Download here: Link: http://xfun.cc/i36cy

l
l
l
l
l
l
l
l
i

2 vbvfdfrt vbvfdfrt | E-mail | 29. ledna 2018 v 5:30 | Reagovat

*
*
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: https://xtl.jp/?a8

**** Download here: Link: http://xfun.cc/i36cy

l
l
l
l
l
l

3 Matyhew#gennilk[RupycezebefukyDY,2,5] Matyhew#gennilk[RupycezebefukyDY,2,5] | E-mail | 8. února 2018 v 13:05 | Reagovat

Videos Photos
girls boys 3-14 years

Download here: Link: http://xtl.jp/?a8
Download here: Link: http://lyhyt.eu/27e

4 Hectorkip Hectorkip | E-mail | 14. dubna 2018 v 20:37 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://go2cut.ru/ae5
*
*
*
*-

5 Jamiessug Jamiessug | E-mail | 14. ledna 2019 v 18:56 | Reagovat

~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/co40y
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.