Zisti kto si a rob to úmyselne.

Genocida GM

11. listopadu 2008 v 8:03 | afinabul |  Ponerológia

Evropská unie v utajení připravuje dosud nevídanou kampaň s cílem rozšířit po celém kontinentu geneticky modifikované potraviny, konstatuje nedělní vydání listu The Independent s odvoláním na důvěrné dokumenty.
Dokumenty popisují sérii soukromých jednání zástupců evropské sedmadvacítky a odhalují plány na "urychlené" zavedení geneticky modifikovaných plodin a potravin na trh, stejně jako způsoby, jak "zvládat" nesouhlas veřejnosti.

Mutované osivo pro Mezopotámii

Zpátky k jednomu z nejnestoudnějších ze všech: k výnosu 81. Podle něho musí nyní iráčtí rolníci, kteří pěstují na prodej, kupovat "registrované osivo". To obvykle dovážejí společnosti Monsanto, Cargill a World Wide Wheat Company. Bohužel tato "registrovaná osiva" jsou "terminátory", tj. konečnými členy, tj. jsou sterilní. Představte si, že jsou všichni muži lidského rodu neplodní a k reprodukci je třeba kupovat sperma v bance. V zemědělských poměrech je takové osivo stejným příkladem sterility. Nemá žádnou zemědělskou hodnotu, je určeno jen k vytváření monopolů. Sierra Club, spíše hlavní "památková" než radikální organizace na ochranu životního prostředí, uvádí přesně totéž:
"Tato technologie by chránila intelektuální vlastnické zájmy společností vyrábějících z geneticky upravovaných plodin osivo sterilní, neschopné klíčit. Terminátor by rolníkům znemožnil uchovat si osivo ze sklizně pro příští rok a donutil je kupovat osivo od dodavatelů. Ve třetím světě tato nemožnost zachovat si vlastní osivo může být pro chudé rolníky velkou, možná fatální přítěží."

Vražedná genocida GM

V jedné malé vesničce, kterou jsem navštívil, spáchalo 18 rolníků sebevraždu poté, co je geneticky modifikované plodiny zatáhly do víru dluhů. V některých případech po nich políčka převzaly jejich manželky - a spáchaly sebevraždu také. Vesnici za vesnicí mi místní obyvatelé vyprávěli, jak se nechali přesvědčit k nákupu upravených semen a skončili v dluzích. Cenový rozdíl je přitom nepředstavitelný - oproti tradičním, přírodním, semenům jsou ta geneticky modifikovaná tisíckrát dražší. A co víc, ve snaze podpořit ty geneticky modifikované, bezpočet státních semenných bank ta tradiční prostě zrušil.


Oproti tomu v bežných obchodoch stoja kávy aj mnohonásobne menej. Napr. 100 gramové vrecko instantnej kávy Clever stojí 15,90,- Sk. 250 gramové vrecko mletej kávy Jacobs Kroenung vychádza na 89,- Sk. A 500 gramové vrecko zrnkovej kávy Espresso Cassa vyjde na 269,- Sk. Sú to extrémne cenové rozdiely medzi Fair Trade kávami a kávami bežne dostupnými v obchodných reťazcoch. Iste, niektoré značky sa vyrovnávajú aj cenám Fair Trade kávy, ale tu je výrazný rozdiel v kvalite. Keby sme to mali spriemerovať, 100 gramov "Nefair Trade" kávy vychádza pod 50,- Sk - pod polovicu ceny kávy Fair Trade.

Ak by sa malo jednať o Fair Trade v pravom slova zmysle, čiže spravodlivý obchod, potom teoreticky 50,- Sk z každých 100 gramov kávy by malo ísť primárnym producentom kávy - chudobným africkým a juhoamerickým farmárom. Aká je ale skutočnosť? Odberatelia Fair Trade platia 46 centov navyše za libru kávy, čo je rozdiel 10 centov za 100 gramov - zhruba 2,- Sk namiesto 50.
Marža Fair Trade - "spravodlivého obchodu" je teda 2 500 %.

Controlling Our Food


Monsanto
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mišo Mišo | 12. listopadu 2008 v 10:08 | Reagovat

prosím ťa skús zmeniť tie farby čo používaš ak sa dá, lebo rád by som si prečítal čo najviac z tvojho webu ale biele písmená na čiernom podklade totálne unavujú oči a ku koncu článku už ani neviem "chytiť" riadok:-) ďakujem pekný web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.