Zisti kto si a rob to úmyselne.

Izrael bude bojkotovat konferenci OSN o rasismu

21. listopadu 2008 v 13:20 | afinabul |  Bratia
Z obav, že se setkání promění ve fórum protiizraelských nálad, se Tel Aviv rozhodl, že bude bojkotovat druhou konferenci OSN proti rasismu, rasové diskriminaci, xenofobii a netoleranci, která se á konat v dubnu v Ženevě.
Jak uvedla izraelská ministryně zahraničí Tzipi Livniová citovaná deníkem Haarec, "dokumenty připravované pro konferenci naznačují, že se znovu promění v antiizraelský tribunál, který se zaměří na stát Izrael a jeho delegitimizaci. Konference nemá nic společného s bojem proti rasismu. Za této situace jsem se rozhodla, že se jí Izrael nezúčastní."
Livniová v této souvislosti vyzvala mezinárodní společenství, aby konferenci, která "chce usilovat o legitimizaci násilí a nenávisti pod praporem boje proti rasismu", bojkotovalo také.
První konference se konala v roce 2001 v jihoafrickém Durbanu a většina tamních diskusí se opravdu točila kolem izraelského zacházení s Palestinci. Izrael a Spojené státy na to tehdy reagovaly tím, že nejprve snížili diplomatickou úroveň svého zastoupení, a pak konferenci opustily zcela.

Mairead Maguireová: Pozastavit členství Izraele v OSN
Nositelka Nobelovy ceny za mír Mairead Maguierová ve čtvrtek vyzvala Organizaci spojených národů, aby pozastavila nebo zrušila členství Izraeli, informuje s odovoláním na agenturu AP deník Haarec.
Podle Maguierové by měl být Izrael potrestán za to, že už řadu let ignoruje sérii rezolucí OSN.
Mairead Maguireová získala Nobelovu cenu za mír v roce 1976 za svou práci s katolíky a protestanty v Severním Irsku. Na protest proti izraelské blokádě nyní navštívila pásmo Gazy. V říjnu byla na palubě lodi, na níž do Gazy z Kypru připlula skupina mezinárodních aktivistů, kteří chtěli upoutat pozornost světa k blokádě Gazy. Izrael toto území prakticky izoloval od světa krátce poté, co v tamních volbách zvítězili fundamentalisté z Hamásu.
Mairead Maguierová ve čtvrtek na tiskové konferenci prohlásila, že nastal čas, aby světové společenství proti Izraeli zakročilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.