Zisti kto si a rob to úmyselne.

Kdo nás tlačí do války s Íránem?

16. prosince 2008 v 8:43 | afinabul |  Ponerológia
Írán má v rukou dokumenty, které dokazují, že Spojené státy a Británie, dva hlavní západní nepřátelé Teheránu, podporovaly teroristickou skupinu, která zabila 16 unesených íránských policistů, oznámil teheránský rozhlas.
Podle jeho zprávy sunnitská skupina Džandolláh (Boží vojáci) policisty unesla letos v červnu z kontrolního stanoviště v jihozápadní íránské provincii Sistán-Balúčistán. Šéf Džandolláhu Abdolmalik Rajdží patří sunnistkému hnutí Al Kajdá.
"Existují dokumenty dokazují, že USA a Británie podporují Rajdžího teroristickou skupinu poskytováním zbraní a informací," uvedl rozhlas. "Íránský národ mocně pomstí smrt svých pohraničních policistů," dodal bez bližších podrobností.
Džandolláh operuje převážně v neklidné provincii Sistán-Balúčistán, která leží na hranicích s Pákistánem a je domovem většiny íránských sunnitů. Tato oblast je proslulá četnými prudkými boji mezi vládními vojáky a dokonale organizovanými skupinami banditů a pašeráků drog. V roce 2007 se Džandolláh přihlásil k útoku na autobus převážející příslušníky íránských revolučních gard. Zemřelo tehdy 11 lidí.
Írán obviňuje Spojené státy a Británii ze snahy destabilizovat situaci v zemi vcelku pravidelně. Může se přitom ale opřít o fakt, že se letos na jaře provalilo, že Bushova vláda schválila zbrojní, logistickou a zpravodajskou podporu nejrůznějším íránským teroristickým a separatistickým ozbrojeným skupinám ve výši tří set milionů dolarů.

...ICEJ finančně podporuje ilegální osady na okupovaném Západním břehu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nubia Nubia | E-mail | Web | 30. března 2014 v 8:17 | Reagovat

This is exactly what I was looking for. Thanks for wrgtini!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.