Zisti kto si a rob to úmyselne.

Byl podniknut další krok ke zbavení nás našeho soukromí

31. března 2009 v 17:12 | afinabul |  Ponerológia
Minulý týden kdy padla vláda byla senátem schválena norma, která umožní kompletní a snadný přehled o občanech ČR. Čtyřmi základními registry jsou Registr obyvatel, Registr osob, Registr územní identifikace, adres a nemovitostí a Registr práv a povinností. Co tyto změny pro nás přináší?

Padla vláda. Skoro všechny kamery jsou otočeny k pánům Langerovi, Paroubkovi, Topolánkovi, Klausovi. Není právě tato chvíle ta nejvhodnější ke schválení různých norem, které budou špiclovat daňové poplatníky? Jistě že je. A jak naši senátoři odůvodňují schválení těchto drtičů našeho soukromí? Apelují na naší pohodlnost. Jestliže vám někdo slíbí slibné vyhlídky do budoucna které s sebou přinášejí menší chození po úřednících, tak tyto změny všichni lidé přijmou za chorálu naší státní hymny. Fakt, že úřady o nás budou vědět kompletně všechno hlavně co se našeho majetku týče už nikoho zajímat nebude. Pohodlí je přeci nadevše. V globálu zase o tak velkou novinku nejde. NEJEN naše vláda si o nás může zjistit jakoukoliv informaci. Tyto normy však naše špiclování v mnoha směrech zjednodušují.

Komická mi připadá snaha ministerstva zrušit některé údaje na našich občanských průkazech. Zmizet by tak mohlo rodné číslo, údaje o bydlišti a rodinném stavu. Ptám se proč, když tyto údaje budou s největší pravděpodobností obsahovat čipy, které budou v blízké době do nových občanských průkazů zabudovávány? Ještě komičtější je skutečnost, že jestliže tato norma projde a prezident jí podepíše, občané si budu moci jednou za rok zkontrolovat který úřad měl o jejich osobní informace zájem. Sami si položte otázku, zda vám stát pošle domů obálku ve které stojí, že o vaše osobní majetkové údaje se zajímala BIS? Je to směšné.

Ke konci se zamysleme. Opravdu všechny návrhy které byly za posledních deset až patnáct let v ČR odsouhlaseny vedly ke zjednodušení našeho života? Máte pocit že je méně úředníků a byrokracie na úřadech se zmenšila? Navštěvujete méně úřadů? Ale vůbec ne, je to přesně naopak, ještě přibylo papírování. Na každý papír musíte mít papír a na ten zase další papír. Naše vláda dělá vše pro naši pohodlnost. Vše abychom navštívili co nejméně úřadů a zkrátili tak čas který strávíme v čekárnách v době úředních dnů. Opak je ale pravdou. Jestliže vláda a senát vydává opatření a zákony které jsou běžným občanům k ničemu, proč tak činí? Protože někdo daleko mocnější než jsou naše politické figurky si tato nařízení přeje a v případě jako je tento shromažďuje data o všech občanech pro budoucí totální kontrolu. Kontrolu nás, obyčejných lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.