Zisti kto si a rob to úmyselne.

Firma Baxter málem způsobila skutečnou pandémii

31. července 2009 v 9:47 | afinabul |  Ponerológia

To treba stále vyťahovať:

Letos v únoru firma Baxter dodala do ČR (a do dalších 18 zemí) vakcíny proti chřipce, které byly kontaminovány ptačí chřipkou. Pouze náhodou to u nás odhalila firma Biotest, a vakcíny tedy nebyly použity. Co by se stalo, pokud by byly?!
Žasnu, že naše vláda rozhodla (dokonce bez výběrového řízení) objednat od té samé firmy vakcíny proti prasečí chřipce .
Nicméně o vyšetřování únorové kauzy jsem již v českých médiích nic dalšího neviděl. Nic o dalším vyšetřování, jak se vůbec mohlo něco takového stát. Přitom by mělo správně následovat kriminální vyšetřování (minimálně pro zločin obecného ohrožení), protože Baxter stejně jako každá farmaceutická společnost pracující s viry musí splňovat přísná bezpečnostní opatření, která vylučují možnost takových podivných omylů. Jak se to tedy mohlo stát?
To je otázka, která by měla být zodpovězena, ale tyto otázky ani nejsou pokládány. Dokonce jsem zjistil, že o této únorové aféře řada lidí ani neví. Není ale divu. V českých médiích se o tom moc nehovořilo. Možná víc si toho všimli v zahraničí.
Mluvčí firmy Baxter se hájí tím, že důvod jejich omylu nemíní vysvětlovat, protože je to údajně jejich firemní tajemství.
"Byla to procesní chyba, která se odehrála v naší pobočce, nemohu vám však sdělit podrobnosti. Odhalil bych naše obchodní tajemství. Mohu vás však ujistit, že jsme okamžitě učinili opatření, aby se podobná chyba už nestala," řekl MF DNES mluvčí americké společnosti Baxter Richard Tischler.
Není to ale první omyl firmy Baxter. Již v minulosti dodala kontaminované vakcíny.
Co by se stalo, kdyby byly tyto miliony ptačí chřipkou kontaminovaných vakcín použity, a došlo k masovým úmrtím? Shodou okolností se nedlouho později začalo hovořit o prasečí chřipce, takže by to dokonce mohlo vypadat, že prasečí chřipka je opravdu masovým vrahem, jak je nám strašeno. Nebo poznali bysme ten rozdíl? (*)
Metro straší nedostatkem vakcín
Deník Metro dokonce kritizuje českou vládu, že dělá málo pro zajištění vakcín, v článku "Vakcín nemusí být dostatek" . Česká vláda prý "zaspala".
Konkrétně se v článku z 13. července 2009 píše:
"A zatímco jiné země podepisují smlouvy na nákup očkovacích vakcín, které mají být hotovy už koncem měsíce, česká vláda zaspala. Nákup pandemických vakcín ještě nemá jistý. Výrobci varují, že jich nemusí být dost pro všechny země."
Z tohoto článku jsem byl velmi znechucen. Dokonce kompletně ignoruje otázku testování bezpečnosti vakcín, což se teď mimochodem děje celosvětově, kde jsou vlády po světě ochotny použít vakcíny dokonce i v jakémsi tzv. uspěchaném módu ještě před jejich testováním (resp. zrychleném testování).
Rizika vakcín a povinnosti vakcinace
Na závěr nemohu neuvést slovenský web http://rizikaockovania.sk , na který jsem byl upozorněn jejími tvůrci. "Sme občianske združenie, ktorého základnými cieľmi sú uzákonenie a udržanie slobody voľby v očkovaní, uzákonenie odškodnenia ľudí poškodených očkovaním a informovanie o rizikách očkovania." uvádí na hlavní stránce svého webu.
Tam naleznete více informací k tématu bezpečnosti vakcín i o aktuální slovenské legislativě v souvislosti s povinným očkováním než já s ne zas až tak hlubokou ználostí tématu mohu nyní poskytnout, i o cílech tohoto občanského hnutí na zrušení legislativy povinného očkování a možnosti volby rodičů, zda své dítě nechají očkovat. Já osobně bych se totiž v příštím životě rád narodil takové matce, kterou by zajímalo, jestli to, co mi budou doktoři píchat, není třeba nějak vysoce nebezpečné, a zda není celá vakcína úplně zbytečná celkově.

Kontaminovaná vakcína mohla v Česku rozšíriť vtáčiu chrípku

17. februára 2009 13:20
Testovanie vakcíny rakúskej firmy Baxter v Česku sa mohlo skončiť rozšírením smrtiacej nákazy vtáčej chrípky medzi 13 zamestnancami českej spoločnosti Biotest v okrese Kolín. Vakcína sa v Česku testovala legálne, bola však kontaminovaná agresívnym vírusom vtáčej chrípky H5N1.

Ako informoval denník Mladá fronta DNES, testovanie rakúskej vakcíny prebiehalo na fretkách od konca januára a tento výskum mal riadne povolenie ministerstva priemyslu a obchodu. Keď však fretky začali náhle hynúť, výskum bol 6. februára predčasne ukončený. Následne česká Štátna veterinárna správa zistila, že fretky uhynuli v dôsledku nákazy vtáčou chrípkou.

Rakúska firma Baxter priznala, že ku kontaminácii vakcíny došlo už v Rakúsku. Prípad má šťastný koniec, odhalil však vážne nedostatky v českej legislatíve. Na testovanie liekov na zvieratách totiž postačuje v ČR iba povolenie ministerstva priemyslu a obchodu a schválenie etickej komisie ministerstva poľnohospodárstva. O testovaní však nevedia ani hygienici, ani na ministerstve zdravotníctva.

"Starostlivo sa staráme o etickú stránku testov na zvieratách, ale to, že tu existujú vážne riziká pre ľudí, to nikto nerieši. Na čo čakáme? Na tragédiu?" citoval denník Martina Beneša, riaditeľa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

PŘILOHA KE ZVLÁŠTNÍMU POSTOJI ORGANIZACE WHO UKONČIT EVIDOVÁNÍ POČTU OBĚTÍ PRASEČÍ CHŘIPKY


(*)Světová zdravotnická organizace (WHO) dle slov její mluvčí již dále nebude počítat další oběti prasečí chřipky , protože je to prý již moc zemí světa, kde je chřipka rozšířená, a rozlišovat testem typ chřipky u zemřelého. Velmi zvláštní krok. Poslední číslo bylo okolo 700 mrtvých z celého světa.
úterý 21. července 2009, 12:31 - Ženeva
WHO v pátek oznámila, že nadále nebude uvádět aktuální počet mrtvých a nakažených, protože za dané situace vzhledem k počtu postižených zemí a případů i délce testů na virus nelze poskytovat adekvátní čísla.
21.7.2009 WHO predpovedá najväčšiu pandémiu chrípky v histórii. Zároveň prestáva monitorovať počet chorých a mŕtvych. Otázka znie, či tých 700 mŕtvych za 4 mesiace celosvetovo už prevýšilo sledovacie možnosti WHO, ako tvrdí (v tom prípade by mali odovzdať štafetu niekomu schopnejšiemu), alebo len nechcú ďalej podkopávať hrôzostrašné predpovede svojimi vlastnými tvrdými faktami. Bez presného počtu mŕtvych zaiste dostanú priestor rôzne štedré "odhady", a panika sa bude generovať omnoho účinnejšie. Treťou možnosťou je, že azda vie WHO niečo, čo my nevieme?
Běžná chřipková epidemie, která postihuje ČR každý rok, má okolo až 2000 obětí. (zdroj: ČTK, 22. září 2007)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.