Zisti kto si a rob to úmyselne.

Od „Lisabonských protokolů“

9. října 2009 v 13:53 | afinabul |  Ponerológia

Vážený pane prezidente, jestli nechcete ztratit kredit jako Dubček, nepodepisujte prosím Lisabonskou smlouvu.

Nic by na tom nezměnila ani poznámka pod čarou, i kdyby nakrásně pro nás vylučovala uplatnění celé Listiny práv EU, jež by umožňovala centrální regulaci citlivých společenských a etických otázek. Pořád by zbyly pasarely a Evropský soudní dvůr.
Nelavírujte prosím, bylo by to zcela zbytečné. Jezinky potřebují jen malou škvírku, ostatní už by bylo otázkou času. "Normalizační proces" (pod záminkou integračního) by všechno tak jako tak převálcoval. Musí se to zastavit, ne zbrzdit. Nejste sám, kromě rostoucího počtu euroskeptiků nás snad nezklamou Toryové. A občanů EU se přece nikdo neptal!
První referenda skončila fiaskem, takže byla trikem obejita. Tak tedy funguje demokracie, která se nám prostřednictvím "Lisabonu" nabízí: jako parní válec. A je stejně "moderním" nástrojem. Nakonec to známe z RVHP.
Nepochybuji o tom, že Ústavní soud se už podařilo zmanipulovat. Rychetský už převzal instrukce. Dovedu si představit, pod jakým neskutečným tlakem Česká republika - a zejména Vy osobně - jste. Situace silně připomíná nátlak před Mnichovskou dohodou.
Ale přece jen, na hranicích nestojí vojska, USA uvažuje o formách vojenské spolupráce, britští konzervativci by se obešli raději bez "Lisabonu". A nějaké výhružky o periferii Evropy jsou směšné. Za pár let by se vidělo, kdo začal kvůli přemíře direktivismu zaostávat. Stačí se ohlédnout pár roků zpět, kdy byly regulovány i příděly toaletního papíru.
Pane prezidente, nedegradujte funkci českého prezidenta na formální figurku bez obsahu a vážnosti. Ačkoliv to formálně z Lisabonské smlouvy bylo odstraněno, tedy pouze přejmenováno, Blair a podobní farizejové už se třesou na funkci "evropského prezidenta". Nedopusťte tím zároveň, aby mohly vemoci - včetně Ruska - opět jednat o nás bez nás přímo na úrovni EU. Co z takových dohod vzešlo, už nám také historie ukázala.
Odpusťte formulaci, ale musíte se zachovat jako František Kriegel, ne tzv. "státotvorně" jak Alexander Dubček. Být novodobým Dubčekem nestačí, i když máme republiku prolezlou novodobými Biĺaky.
V okamžiku Vašeho případného podpisu té lisabonské potupy by - alegoricky řečeno - nad Hradem jako výsměch české státnosti zavlála vlajka Evropské unie. A přiblížila by se doba, kdy by Vám nebo Vašemu loutkovému nástupci bylo předloženo ke kontrasignaci něco na způsob pendrekového zákona.
V opačném případě principiálního odmítnutí podpisu byste nejen zachránil Evropu před slepou větví vývoje, ale tím byste se také v pozitivním smyslu zapsal nesmazatelně do historie světa.
Hodně sil přeje Dušan Streit zdroj

Únia má tajný plán, ako sa stať svetovou mocnosťou

Európska únia vypracovala tajný plán, podľa ktorého sa má stať globálnou mocnosťou s právomocami podpisovať medzinárodné zmluvy v mene jej členských štátov a zakladať spoločné veľvyslanectvá.
V stredajšom vydaní to tvrdí britský denník Daily Telegraph s odvolaním sa na tajný dokument, ktorý vzišiel z rokovaní o implementácii Lisabonskej zmluvy.
Denník tvrdí, že EÚ by mala získať právnu subjektivitu, na základe ktorej sa zriadi nová Európska diplomatická služba (EEAS) uznávaná všetkými medzinárodnými inštitúciami a nečlenskými krajinami ako zástupca členských krajín. Podľa denníka únia už naplánovala zriadenie prvých pilotných veľvyslanectiev EÚ v New Yorku, Kábule a Addis Abebe. Celkovo by malo byť vo svete vyše 160 európskych zastupiteľstiev. "EEAS bude potrebovať právny štatút, ktorý jej poskytne právnu subjektivitu a dostatočnú autonómiu, aby mohla vykonávať svoje úlohy," píše sa v dokumente, ktorý podľa The Daily Telegraphu vypracovali krajiny Beneluxu.
Okrem spoločnej diplomatickej služby Lisabonská zmluva zakladá aj ďalšie európske inštitúcie - ministra zahraničia a prezidenta. O vytvorení nových orgánov už začali v utorok za zatvorenými dverami rokovať bruselskí veľvyslanci členských krajín. A to aj napriek tomu, že Česko a Poľsko ešte neukončili ratifikáciu reformnej zmluvy, tvrdí denník.
EEAS má nahradiť zastupiteľstvá Európskej komisie (EK) vo svete. EK tak však príde asi o 1400 zamestnancov.
Copyright © SITA 2009
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.