Zisti kto si a rob to úmyselne.

Politický aktivismus jako 'Domácí extremismus'

27. října 2009 v 18:59 | afinabul |  Ponerológia
Policie v Británii definuje policitký aktivismus jako "domácí extremismus" a zachází s lidmi, kteří se účastní demonstrací jako se zločinci, katalogizuje je v mnoha národních databázích, také sleduje jejich poznavací značky na autě, aby mohli být snadno zastaveni a obtěžováni.


O lidech jakéhokoliv politického přesvědčení prostestujících z jakékoliv příčíny, pravicoví či levicoví, jsou shromažďovány podrobnosti v sítích celostátních zpravodajských databázích, které jsou kontrolovány třemi jednotkami státní policie určenými výhradně pro špehování těch, kteří jsou v Británii dokonce jen mírně politicky aktivní.
"Skrytá zařízení byla konstruována tak, aby monitorovala "domácí extremisty", hlásí Londýn Guardian. "Podrobné informace o politické činnosti aktivistů jsou uloženy na několika překrývajících se systémech, i přesto že se nedopustili žádného zločinu."
Policejní jednotky kontrolující systém jsou řízeny výborem "terorismus a příbuzné otázky" ze Sdružení policejních velitelů (Acpo), což opět potvrzuje, že britská vláda přirovnává pokojný protest k domácímu terorismu.
"Vozidla spojené s protestujícími jsou sledovány prostřednictvím celostátního systému kamer s automatickým rozpoznáváním poznávacích značek," píše Guardian. "Jeden muž, který má čistý trestní rejstřík, byl zastaven více než 25 krát za necelé tři roky poté co jeho auto bylo "označeno jako protestní", potom co navštívil malý protest proti střelbě kachen a bažantů. Kamery sledující značky bývají rozmístěny na silnících vedoucích k protestům aby monitorovaly návštěvníky.
Systém, financovaný částkou 9 milionů liber od daňových poplatníků, také zaměstnává špiony, inflirtující se a informující o protestních skupinách.
Následující orwellovské prohlášení vlády je reakce na kritiku, že databáze obsahují obrovské množství lidí, kteří mají čistý trestní rejstřík.
"Jen proto, že máte čistý trestní rejstřík, neznamená, že nezajímáte policii," řekl Anton Setchell, národní koordinátor pro domácí extremismus při Asociaci policejních velitelů (ACPO). "Každý, kdo má záznam v trestním rejstříku, ho tam předtím neměl."
Jinými slovy, každý, kdo se účastní protestu, se záznamem v trestním rejstříku, či nikoli, se octne v databázi a je vládou považován za "domácího extremistu".
Vrchní dozorce Steve Pearl, přední muž jedné z jednotek v ACPO má za úkol sledování protestujících, řekl listu Guardian, že systém byl zřízen po intenzivním tlaku ze strany velkých podniků, především farmaceutických gigantů, stejně jako bank, kteří požadovali, zaměření na demonstranty, poté co se menšina aktivistů za práv zvířat účastnila trestných činů.
Jak vysvětluje další zpráva Guardianu k tomuto tématu, stejně jako jejich kolegové za velkou louží, britské úřady označily legálně protestující jako "domácí extrémisty" a nyní hrozí, že jakýkoliv další pokus o kampaň, změnu právních předpisů nebo domácí politiky je pravděpodobná příčina kriminálního dohledu.
zaberztvari
Policie je vybavena záběry obličejů protestujících, známými jako "spotter cards", které jim umožní identifikovat klíčové členy protestních skupin a to navzdory skutečnosti, že tito jedinci nemají rejstříku trestů.
Jak komik Mark Thomas diskutuje dnes v Guardianu, navzdory skutečnosti, že se byl jen zúčastnit veletrhu zbraní pro účely výzkumu pro knihu, objevil se záběr jeho tváře na policejní "spotter card" , zatímco společnosti uvnitř otevřeně prodávaly nelegální mučící zařízení a byly vládou a policií zcela ignorovány.
"Samotná fráze "domácí extremista" definuje demonstranty v očích policie jako problém, nepřítele. Špehování celých skupin a oranizací a zaměřování se na nevinné, ohrožuje nejen naše práva, ale i zákon - strašně hloupé tahat to do sporu o policejní práci, já vím, "píše Thomas.
"Protest je součástí demokratického procesu. Nebyla to dobrá vůle politiků, která vedla ke zrušením dluhů rozvojovým zemím, ale protesty a kampaně milionů obyčejných lidí po celém světě. Političtí vůdci byli pouze razítko v demokratickém procesu. Jakékoliv zaměření a zpracování demonstrantů (na G20 například), který vytváří "efekt zamrznutí" - může odradit ty, kteří chtějí uplatnit své právo na protest - je hluboce nedemokratické.
O tom celém to špehování a zacházení s protestujícími jako extremisty a zločiny je. Vláda vytvořila mrazivou atmosférou, kde se lidé bojí uplatnit svá práva v důsledku obav, že se na ně zaměří orgány. Dohromady s postavením protestů mimo zákon je to konečná pro svobodu. Takhle vždy začínala tyranie v průběhu dějin - nejprve stát démonizuje demonstranty jako extremisty a zastrašuje ostatní od zapojení se do jejich řad pomocí strachu a hrozeb. Jakmile je počet disidentů snížen na nepatrnou menšinou, úřady pak mají volnou roku k zašlápnutí a eliminování svobody projevu vůbec.
Jediným způsobem, jak tomuto čelit je setřást pouta psychologického zastrašování, překonat naše obavy a být hlasitější než kdy jindy při výkonávání našeho práva na protest a svobodu projevu - protože je děsivé jenom uvažovat o tom co by měla za následek alternativa. Pokud vám záleží na životě v něčem jako je svobodná společnost s nějakou troškou svobody projevu, pak je poselství jednoduché - Používej to, nebo o to přijdeš.
Zdroj: http://www.infowars.com/police-define-political-activism-as-domestic-extremism/
Překlad: bejbous


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.