Zisti kto si a rob to úmyselne.

Kontrolovací šílenci chtějí ukončit anonymitu blogerů webovými licencemi

15. února 2010 v 17:55 | afinabul |  Ponerológia
Craig Mundie, šéf výzkumu a strategický ředitel společnosti Microsoft na nedávném zasedání ekonomického fóra v Davosu navrhl zavedení ekvivalentu "řidičského průkazu" pro přístup na web. Tato totalitní výzva byla podpořena články a blogy v časopisu Time a novinách New York Times.

Jak blogeři rychle zdůraznili, tento navrhovaný systém je velmi podobný tomu, který vláda Číny zrušila kvůli tomu, že byl příliš represivní. Bylo nevyhnutelné, že dříve nebo později se obvyklá nesvatá aliance vládních totalitářů a velkého byznysu pokusí ukončit demokratickou svobodu-pro-všechny, která tu je na blogosféře. Organizace spojených národů ukazuje podobný zájem při posunu k odstranění svobodu projevu.
Nedávná vzpoura v blogosféře, která vyústila v převrácení postoje ke globálnímu oteplování jen výrazněji zaměřila více pozornosti vládců na tuto nesnesitelnou výzvu týkající se jejich totalitní kontroly. "Co bude dál?", ptají se sami sebe. Neomezené přistěhovalectví? Trestní zdanění? Dokonce i Evropská unie? S otroky využívajícími skulin v PC oponě, která se jinak nelítostně stahuje přes svobodu projevu, představuje internet nebezpečně podvratné síly, plnící na Západě roli, která byla dříve v Sovětském svazu vykonávána samizdatovými publikacemi.
Američtí demonstranti jsou nejvíce hluční při obraně svých práv, protože to je jejich kultura. Někteří z nich tvrdí, že Britové jsou nebezpečně lhostejní k dlouhodobému cenzurovému potecniálu tzv. Zákona o digitální ekonomice, protlačeného parlamentem lordem Mandelsonem. Závěr který načrtli je, stejně jako když se britové pasivně podrobili legislativě o střelných zbraních, která vedla k situaci, kde "jen zlí hoši mají zbraně", že možná slepě kráčímě do internetového otroctví.
Technika je známá. Určité síly umožní aby nastala skandální situace, přitom není uskutečněn žádný vážný pokus o kontrolu pedofilní, pornografické a trestné činnosti na internetu. Pak úřady používají záminku veřejného zájmu k přehnané reakci a uvalení drakonických kontrol, které kontrolují obyčejné občany, ale obvykle se vyhnou zločincům. Je to známý scénář, užívaný offline stejně jako v kyberprostoru.
"Řidičský průkaz" pro web by kontrolovacím šílencům (control freaks) udělal Vánoce z každého dne v roce. Každý si snadno může představit kritéria aplikovaná při povolování žádosti.
(následuje příklad - úryvek konverzace, který se těžko překládá)
Bez internetu, by zcela fiktivní "konsenzus" o globálním oteplování byl stále nezpochybnitelný, státní moc masivně rozšířená, 54 bilionů dolarů z peněz daňových poplatníků západních zemí by zaplavily pokladny uhelných společností a lidé by se měli mizerně kvůli totalitním omezením proti neexistující hrozbě. Předpovídám že právo na anonymitu na internetu se stane jednou z nejvíce debatovaných otázek v nadcházející dekádě. Mějte se na pozoru.
Zdroj
Překlad: bejbous
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.