Zisti kto si a rob to úmyselne.

Trans v politice, politika v transu

14. března 2010 v 18:48 | afinabul |  Ponerológia
Jakmile si pustíte televizi, jste tam. Vědci přišli při studiu mozkové činnosti na to, že čím víc člověk sleduje televizi, tím snáze mozek sklouzává do vlnové hladiny alfa, pomalé aktivity zcela otevřené podnětům zvenčí. Tento trans zneužívají reklamní agentury v propagačních šotech a politici k ovlivňování voličů v předvolebních kampaních. Diváci zbavení úsudku a svobodné vůle nakupují hory zboží, jež nepotřebují, a neví, k čemu jim bude. Volí politické strany, které nezastupují jejich zájmy.

Přesně takhle to pracuje. Opakování přehnaně zjednodušených výkladů, zúžení prostoru pozornosti a vyvolávání pocitu zmatku či odloučenosti - vzniká trans a zvýšená sugestibilita, vyvolaná zablokováním funkcí paměti a volního úsudku.

Pableskující vteřinové záběry utrpení vezdejšího vytvářejí smyčku nového transu uvnitř vlastního sledování televize. Obrazy vyvolávají představy - další potenciální transy. Jste vydáni napospas nezvladatatelnému hypnotickému obluzení. Když potom slyšíte, kdo je ten spásný anděl, který zná řešení, vstanete a jdete mu dát hlas. Přehnané, zjednodušené, ovšem bezesporu založené na pravdě.

Myslíte si, že sledujete televizi vědomě. Ale je to spíš polovědomý trans. Člověk přestává vnímat škálu řešení daných problémů. Pro trans je charakteristické, že se zakládá na omezeném souboru podnětů. To dovoluje politikům v televizi tvrdit, že je jediný výběr: volit jednu nebo druhou stranu. Divák si existence dalších východisek vůbec není vědom. Nabízená řešení ho neuspokojují a on neví proč.

V podstatě zde dochází ke zneužití diváka-voliče tím, že mu předkládají extrémně zjednodušená řešení a tvrdě omezují možnosti výběru. Ve stavu transu vám to přijde normální. Za plného vědomí byste ten prvek zneužívání odhalili snadno.

Neexistuje omluva pro to, že se působení transu zneužívá k propagaci politického kandidáta či vykalkulovanému řešení společenského problému. A televize věrně slouží jako médium tohoto druhu - komerčně i politicky. Trans je věc posvátná.
www.volny.cz/xenobit/brainwsh2.html 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.