Zisti kto si a rob to úmyselne.

Komédie na CTV II, aneb ó Pane Moravče

19. května 2010 v 9:59 | afinabul |  Ponerológia

Václav Moravec je neprofesionální moderátor, který více než kdo jiný ovlivňuje "diskuse" politiků podle mainstreamu. Jeho postoj k představitelům jiných, než oficiálně tlačených myšlenek, je neuvěřitelný.
Ty poslední otázky jsou jen pomyslnou prozatímní tečkou za jeho dosavadním chováním. Václav Moravec mnohokrát prokázal, že diskuse s někým, kdo má jiný názor, než představitelé parlamentních stran, není schopen ustát.

Včera byl jedním z hostů Ladislav Jakl. Jeden z mála lidí v tomto státě, který nepodléhá při vyjadřování svých názorů tomu, co chtějí ostatní. Když se zeptáte jakéhokoli politika ve sněmovně na jednoduchou otázku, odpoví svou "političtinou" tak, že semele ideologické žvásty a zabalí je do odpovědi na zcela něco jiného. Jakákoli mediální odpověď Ladislava Jakla je pak pro mě vždy balzámem na duši, projevem zdravého selského rozumu a uměním pojmenovávat věci pravým jménem, ať jsou sebehorší. Navíc tak, že jim rozumí každý.

Včerejší diskuse na téma vráceného zákona o biopalivech, které se zúčastnili kromě Jakla také Bursík a prezident agrární komory Veleba, byla z těch, na kterých Václav Moravec zcela odkryl svou pravou tvář. Zelený lobbyista Bursík a prezident Veleba byli pro Moravce správní hosté. Odpovídali v souladu s hlavním proudem. Bursík už z podstaty věci, protože patří podle mě mezi takové lidi, kvůli kterým pak musíme řešit důsledky podvodů v Kodani, a Veleba proto, že mu nic jiného nezbývá. Sám ví, že nejhorší, co na českém zemědělství existuje, není neschopnost zemědělců vyrábět v rozumných nákladech produkci a uplatnit ji na férovém volném trhu, ale systém dotací, kterého právě Bursík je představitelem. A když už špinavé zemědělské dotace v EU jsou, tak proč odmítat i ty na biopaliva.

Jediným, kdo byl tvrdou opozicí, byl Ladislav Jakl. Moravec mu skákal do řeči jak malé dítě, kterému vezmete hračku. S ohledem na jeho postavení nedostal závěrečné slovo a při loučení pak moderátor poděkoval všem ostatním, jen na Jakla zapomněl. Když ten chtěl tedy alespoň pozdravit diváky a poděkovat za účast, otevřel ústa a byl okamžitě bez jediné vydané hlásky Českou televizí odstřižen.

Václav Moravec se tak osobně podílí na úpadku dnešní politiky a aktivně podporuje z pozice moderátora veřejnoprávní televize jen některé. Je pro mě dalším důvodem k tomu, aby veřejnoprávní média, která si platíme každý ze zákona, aniž bychom o to stáli, prošla od základu změnou. Zatím jsou totiž jen hlásnou troubou poslanecké sněmovny, která o nich svou legislativou rozhoduje. Zatímco ostatní média musí o svou pozici pojovat, mají lidé jako je Václav Moravec své jisté. Za naše.

Není to tak dávno, co nabídku na přehodnocení našeho vztahu k biopalivům osobně předkládal Andrej Babiš Petru Machovi, kterého o schůzku sám požádal s informací ve stylu, že své poslance už stejně má a ať do toho tolik nešijeme. Jsem velmi rád, že ho Mach vyhodil stejně, jako tuto miliardovou dotační nesmyslnou lobby nyní zastavil prezident. Ano, možná jsme mohli mít hodně milionů na kampaň ještě před volbami, kdybychom popřeli to, proti čemu bojujeme: dotace, dotace a zase jen dotace. Možná byste nás konečně viděli na každém rohu z plakátu. Jenže takto to tady dělají ti, co tam jsou teď.

Kéž by měla česká politika více takových politiků, jako je Klaus. Kéž bychom měli ve veřejném životě České republiky více lidí typu Ladislava Jakla, kteří netrpí novodobou infekcí politické korektnosti a nekývou každé pitomosti, případně dobře promyšlenému tahu lobbyistů.EU tajila nepohodlnou zprávu o škodlivých biopalivech
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.