Zisti kto si a rob to úmyselne.

Prosba k redakci HN

24. května 2010 v 20:25 | afinabul |  Ponerológia
Dobrý den,

taky se do diskusí často nezapojuji, jinak jsem vcelku spokojený čtenář HN (odebírám asi čtyři kanály přes RSS), nicméně tento článek mě dost zklamal.

Vím, že se zde v sekci digi & věda občas objeví nějaký článek, který by užil třeba ještě nějaké dopracování, trochu odbornější korekci. Když ještě k tomu vidím i v jiných sekcích pravidelně v článcích překlepy, dovoluji si usuzovat, že máte jistě boj s financema na dostatek dobrého personálu.

Já to samozřejmě chápu, nijak jsem se k tomu nikdy vysmívačně a kriticky nevyjadřoval, teď si ale dovolím reakci, neboť je to opět věc z mého oboru.

Jak tu již mnohokrát padlo, článek opravdu vypadá jak opsaný z letáku BSA.
Těžko bych asi taky hledal nestranost mezi zakomponováním historie BSA v ČR a tímto výtvorem, nicméně tato verze mě u mých oblíbených novin zklamala.

Nejde ani tak o opatrně nevyslovené vysvětlení, co se rozumí legálním nabytím. Asociace s finančním úřadem je na první pohled jasná - text píše o tom, že na software potřebuje člověk doklad o koupi / nabytí.
Není to úplně dovyřčené, ale my, kteří BSA známe, velmi dobře cítíme mezi řádky ono - váš počítač je legální jedině s MS Windows.

Více mě však trápí celkové zpracování a vyznění článku. To, že to opravdu vypadá, jako reklamní článek. Od novin vašeho zaměření a smýšlení bych čekal aspoň nějakou zmínku o historii BSA, trochu nadhledu, odstupu, vždyť ta jejich poslední kauza Nabonzuj svoji konkurenci (kdy pomocí webového formuláře pošlete policii ke komukoliv, kdo se vám jen trochu nezdá a máte "jen podezření") je šílená akce, která absolutně nechápu, jak mohla v demokratické zemi takhle hladce projít.
Navíc když BSA v ČR právně ani neexistuje, funguje zde za pomocí advokátních kanceláří, řízená ze zahraničí..

No a poslední odstavec (ano, je to citace BSA-človíčka) - ten je snad k smíchu nejvíc. Dream land? Co to je za krásná čísla? Kam se poděla realita?

Milá redakce, prosím příště o zamyšlení nad publikací takovýchto pamfletů.

Děkuji, váš čtenář, kterému není všechno jedno... :-)

(variantu, že za to máte zaplaceno, a není to označeno jako reklama, ani nechci domýšlet)
zdroj + diskusia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.