Zisti kto si a rob to úmyselne.

CIA řadí některé americké Židy mezi „vývozce terorismu“

27. srpna 2010 v 12:55 | afinabul |  Bratia
Nová várka dokumentů zveřejněných na Wikileaks obsahuje memorandum CIA, které hodnotí trend Američanů coby vývozců terorismu.
Mezi čtyřmi vyzdviženými skupinami jsou i američtí Židé, kteří jezdí do Izraele. "Někteří američtí Židé podporovali a dokonce se i účastnili násilných akcí proti údajným nepřátelům Izraele," konstatuje zpráva a připomíná kauzu Barucha Goldsteina, amerického židovského lékaře, který emigroval do Izraele, přidal se k extremistické straně Kach a zavraždil 29 modlících se Palestinců v Hebronu, čímž podle CIA "rozpoutal vlnu útoků Hamasu na autobusy v roce 1995".
Mezi dalšími jmenovanými skupinami jsou američtí Irové, kteří podporovali Irskou republikánskou armádu, někteří američtí muslimové, kteří odjeli do Pákistánu přidat se k džihádu a zmíněn je i případ Američana Davida Headleyho, který před bombovými útoky v Bombaji v roce 2008 zkoumal pro teroristy terén.
Zveřejněná zpráva nazvaná "Co když cizinci vnímají Spojené státy jako vývozce terorismu?" byla sepsána letos v únoru. CIA význam dokumentu zlehčuje a tvrdí, že je to jen materiál určený k tomu, aby "vyprovokoval myšlení" a poskytl "nový úhel pohledu na věc".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.