Zisti kto si a rob to úmyselne.

Dotaz na Kodex Alimentarius a odpovědi českých úřadů

18. října 2010 v 0:16 | afinabul |  Ponerológia
Dotaz:

Dobrý den,
Obracím se na Vás s žádostí o informaci ohledně údajně chystaného zákazu prodeje bylinných prostředků a bylin v EU, který má začít platit v dubnu 2011 - alespoň dle informací dostupných na internetu. Zajímá mě co je na této informaci pravdivého, co to bude pro spotřebitele obnášet, jaké jsou sankce za nedodržení zákona a podobně. Zda je vůbec EU oprávněna schválit zákon odporující svobodné volbě léčby tedy omezování osobní svobody a výběru

Dále mě zajímají informace ohledně normy Kodex Alimentarius - obdobné otázky: Co je jeho cílem, kdy kde a jak začne platit, co to obnáší, zda opravdu reguluje prodej a množství vitamínů v potravinových doplňcích. A o povinnosti všech chovatelů dobytka  dopovat zvířata růstovými hormony - které prokazatelně škodí lidskému zdraví. Dále o změnách ve značení potravinových doplňků a potravin, znehodnocení značky BIO která bude moci být vyráběna z chemicky ošetřených surovin.
Pevně věřím, že vzhledem k právu každého občana na informace si najdete trochu vaše vzácného času a zodpovíte mé dotazy.
S.

zdroje:
http://voksay.blog.idnes.cz/c/151150/Zblaznili-se-uz-v-EU-uplne-nebo-jsou-tak-zkorumpovani.html
http://www.epam.eu/cz/novinky/nesmyslne_novinky_z_evropskeho_parlamentu
http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2010080012

http://news.branyvnimani.cz/?article_id=11135
http://peceozdravi.blogspot.com/2010/06/codex-alimentarius-svetovy-potravinovy.html
http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2009090005Odpověď č. 1 - Státní rostlinolékařská správa

Dobrý den,


tuto problematiku nemá náš úřad přímo v kompetenci, prosím, obraťte se s Vaším zajímavým dotazem na mluvčí Ministerstva zemědělství ČR Mgr. Dvořáčkovou tereza.dvorackova@mze.cz

S přáním úspěšného dne

Ing. Zbyněk Škodáček
vedoucí sekretariátu ředitele SRS tiskový mluvčí SRS - STÁTNÍ
ROSTLINOLÉKAŘSKÁ SPRÁVA


Odpověď č. 2 - Ústav zdravotnicných informací

Dobrý den,
tato problematika není v kompetenci našeho ústavu. Postupujeme Váš dotaz na tiskové oddělení MZ. Případně se s tímto dotazem můžete obrátit na Státní zdravotní ústav.

S pozdravem Mgr. Jiří Holub - Ředitel ÚZIS ČR


Odpověď č. 3 - Státní ústav pro kontrolu léčiv

Vážený pane,

Státní ústav pro kontrolu léčiv je kompetentním orgánem k odpovědi pouze na první část Vašeho dotazu, která souvisí se směrnicí 2004/24/EC. Odpověď na tuto část zasílám níže. Druhá část dotazu již spadá do kompetence Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Směrnice 2004/24/EC se týká léčivých přípravků, netýká se bylin a "bylinných prostředků", které jsou na trhu dostupné jako potraviny nebo doplňky stravy, což je potvrzeno i v preambuli zmíněné směrnice. Směrnice 2004/24/EC byla implementována do zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech, ve znění pozdějších předpisů. V § 113 zákona je uvedeno, že držitel rozhodnutí o registraci léčivého přípravku splňujícího podmínky pro registraci tradičního rostlinného léčivého přípravku musí uvést registraci do souladu s požadavky zákona pro registraci tradičních rostlinných přípravků do 31.10.2010. Pokud tak neučiní, registrace tohoto rostlinného přípravku zanikne dnem 1. listopadu 2010. Držitelé registrací rostlinných léčivých přípravků byli Státním ústavem pro kontrolu léčiv informováni o situaci s předstihem a většina z nich je již se Státním ústavem pro kontrolu léčiv v kontaktu. Může se stát, že dnem 1.11.2010 registrace některých přípravků zanikne, ale bude se jednat o ojedinělé případy. Po 1.11.2010 však budou příbalové informace a informace na obalech  tradičních léčivých přípravků modifikovány tak, aby splnily
požadavky uvedené v § 30 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech, ve znění pozdějších předpisů.

Dne 22.9.2010 nám byla předána část Vašeho dotazu týkající se Směrnice 2004/24/EC k zodpovězení Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí, kam jste také Váš dotaz dne 16.9.2010 zaslal.

S pozdravem

Jitka Židlická
Tiskové a informační oddělení SÚKL
Šrobárova 48
10041 Praha 10
tel. 272 185 333
e-mail jitka.zidlicka@sukl.cz

Poznámka NWOO:
Jestli uvedenou směrnici EU 2004/24/EC a zákon 378/2007 Sb. chápu správně, tak musí být skutečně do 1.11.2010 být registrován jakýkoliv produkt označitelný jako léčivý. K jeho schválení jsou třeba šílené byrokratické procedury. Úřady, které o tom rozhodují, mohou jednat naprosto libovolně, resp. podle nařízení shora - tj. z centrálních orgánů EU resp. WHO!
O takové byrokracii se nesnilo ani komunistům, ani starému Rakousko-Uhersku! Evropská Unie je byrokratické centralizované šílenství!
Jak si !PROBOHA! může někdo dovolit regulovat můj přístup k přírodě! Jak si může někdo dovolit rozhodovat o tom, čím se budu nebo nebudu léčit a komu to budu nebo nebudu poskytovat? A týká se to všech přírodních produktů včetně v tuto chvíli zakázaných rostlin jako třeba konopí, lysohlávky, koka, opium, peyotl, atd.!  
Bojkotovat, nedodržovat, ignorovat, nepodporovat moc centralizovaných úřadů je jediné řešení. Průvodní negativní důsledky, jako popotahovaní soudy, úřady nebo médii a "ztrátu" majetku je nutné vydržet a překonat. Každé podřízení se moc byrokratů posílí. Existenci tohoto šíleného systému musíme přijmout jako důsledek nedostatečné probuzenosti či dospělosti vlastní i veškeré populace, které se to týká.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vasek Vasek | 18. listopadu 2010 v 8:45 | Reagovat

Nemyslím si, že je to až tak horké .. prostě jen většina přípravků nebude definována jako léčivé či lék, ale jeko potravinový doplněk ... Horší je, že nevím, zda i na ně se nevztahuj nějaký zákon.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.