Zisti kto si a rob to úmyselne.

'The Iraq War Logs'

23. října 2010 v 16:43 | afinabul |  Ponerológia


V Iráku bylo zavražděno přes 66 000 civilistů
Pátek 23.00: Deprimující obraz amerického a britského dědictví války v Iráku obsahuje obrovské množství prozrazených amerických vojenských dokumentů, v nichž jsou podrobnosti o mučení, okamžitém popravování bez soudu a o válečných zločinech.
Mezinárodním médiím bylo předáno téměř 400 000 tajných amerických vojenských zpráv z bojiště prostřednictvím internetových stránek Wikileaks.
Tento elektronický archiv údajně pochází od téhož disidentského amerického výzvědného armádního analytika, který letos v létě údajně zveřejnil menší množství, cca 90 000 dokumentů o krvavých střetech a zabíjení civilistů ve válce v Afghánistánu.
Z nově zveřejněných dokumentů vyplývá, že

  • Americké úřady nevyšetřovaly stovky zpráv o mučení, znásilňování a vraždách, spáchaných iráckou armádou a iráckými vojáky, přestože jejich chování bylo systematické. Zůstalo nepotrestáno.
  • Americký vrtulník, který se podílel na nechvalně známém bagdádském incidentu, předtím usmrtil irácké povstalce poté, co se snažili vzdát se.
  • Více než 15 000 civilistů zahynulo při dosud neznámých a nezveřejněných incidentech. Američtí a britští činitelé tvrdili, že neexistují žádné oficiální záznamy o počtech civilních mrtvých a raněných, avšak právě zveřejněné americké dokumenty obsahují informace o tom, že z celkového počtu 109 000 mrtvých jich bylo 66 081 civilistů.
Četné zprávy o mučení, často doplněné lékařskými zprávami, popisují, že vězni byli zamykáni do želez, byly jim zavazovány oči, byli zavěšováni za zápěstí nebo za kotníky a podrobováni bičování, bití, kopání či elektrickým šokům. Šest zpráv o mučení končí úmrtím zadržované osoby.
Ještě v prosinci 2009 byl Američanům předám videozáznam, na němž iráčtí armádní důstojnící popravují vězně v Tal Afaru v severním Iráku. Z dokumentace vyplývá, že západní koalice zásadně takovéto důkazy ignorovala a nevyšetřovala. Naproti tomu všechna obvinění z mučení, vzneseného proti koaličním vojákům, vyšetřována byla.
Ve dvou iráckých případech prokázala pitva smrt umučením.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.