Zisti kto si a rob to úmyselne.

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

22. března 2012 v 11:59 | afinabul |  Bratia
Ráno 17. března 1992 otřásla Buenos Aires strašlivá exploze. Moderní 3 patrová budova izraelského velvyslanectví byla cílem teroristické bomby a zhroutila se. Silná tlaková vlna rozbila okna a omítky budov na rohu ulic Arroyo a Suipacha. Celkem bylo zabito 29 lidí a 242 zraněno. O dvacet let později stále nevíme, kdo to udělal…


O něco více než dva roky později byla tato nevyřešená záhada neúprosně spojena s dalším, ničivějším bombovým atentátem v centru Buenos Aires, kdy 18. července 1994 výbuch zničil AMIA/DAIA, budovu Vzájemné židovské asociace, vzdálenou tucet bloků, a tentokrát bylo zabito 80 lidí a zraněno 300.
Od té doby byla obě vyšetřování záludně sabotována, účelově matena, hrubě do nich zasahovala vláda Izraele a Spojených států, a stala se prolezlá místní a zahraniční korupcí, ututláváním a podvody. Roky plynuly, soudci byli nahrazováni, někteří dokonce sesazeni, avšak oba útoky zůstávají neobjasněnými. Izrael a USA nadále svalují vinu na Irán, Sýrii, Hamas a Hizballah… Ať se děje cokoliv!
Izrael trvá na tom, že oba výbuchy byly způsobeny "bombou v autě", ale žádné bomby v autě nebyly nikdy nalezeny. Budova AMIA, ve které také sídlila místní sionistická lobby "DAIA", byla v té době řízena bankéřem a prezidentem Rubénem Beraja, který financoval úplatek ve výši 400,000 dolarů pro místního šmelináře s ojetinami (za souhlasu předsedajícího soudce Juana Galeano!), aby ukázal prstem na Hamas a Hizballah (Beraja skončil později ve vězení za to, že vytuneloval vlastní banku).
Abychom to vše pochopili, je třeba se podívat na jemnější aspekty, které nám pomohou osvětlit tyto útoky, jakož i pochopit kořeny izraelského chování. Obzvláště co se týká často násilných konfliktů uvnitř Izraele, mezi umírněnými, kteří si skutečně přejí mír s Palestinci, a extrémní pravičáckými fundamentalisty, kteří jsou ochotni zajít do extrému, aby mír sabotovali a zajistili, že jejich mesiášský sen o "Eretz Israel" - židovské říši rozkládající se od Nilu po Eufrat - se jednoho dne splní. Když to rozšíří ven, do židovské diaspory, včetně velké židovské komunity v Argentině, nabývá tento konflikt globálního charakteru.
Takže bombové atentáty v Argentině nabývají jiného rozměru, když jsou zasazeny do časové posloupnosti klíčových milníků těchto vnitroizraelských konfliktů:
30. září 1991 - Začátek USA organizované Madridské mírové konference mezi Izraelci a Palestinci. Ultra pravičácké fundamentalistické hnutí osadníků v Izraeli je stále oce na válečné stezce.
17. března 1992 - v 14:50, hned po obědě izraelské vlády na vysoké úrovni, pořádaném velvyslancem, a po odchodu představitelů bezpečnostních složek z budovy velvyslanectví v Buenos Aires, vybuchuje bomba.
13. července 1992 - Rabin zvolen premiérem. Rychle provádí škatulata hejbejte se v Shin Beth, tajné izraelské službě pověřené vyšetřováním skupin fundamentalistického hnutí židovských osadníků v Izraeli a zajišťování bezpečnosti izraelských velvyslanectví v zahraničí.
Srpen 1992 - Rabin prohlašuje, že Izrael vrátí Golanské výšiny Sýrii.
13. září 1993 - Izrael a PLO podepisují dohody z Oslo, jimiž se vzájemně uznávají: slavné potřesení rukou mezi Rabinem, Arafatem a Clintonem na trávníku před Bílým domem.
25. února 1994 (svátek purim) - Americký židovský fanatik Baruch Goldstein snadno prochází přes izraelské kontrolní stanoviště v Hebronu se samopalem, se kterým zahajuje palbu na Palestince při modlitbách v Jeskyni mešitě patriarchů, zabije 29 lidí a zraní jich 125. Goldstein byl ubit k smrti a jeho hrob se brzy stal poutním místem izraelských osadníků.
Únor až květen 1994 - Dohody z Káhiry mezi Izraelem a Palestinou stanovují hranice Gazy a Jericha.
1. července 1994 - Po 27 letech v exilu povoluje Rabin Yasseru Arafatovi návrat zpět do Palestiny. Vztek a zuřivost v řadách izraelských fanatických osadníků dosahuje vrcholu.
18. července 1994 - Teroristický bombový útok na židovskou budovu AMIA v Buenos Aires, v té době velmi podporujícího Rabina/Stranu práce.
26. října 1994 - Podpis mírové smlouvy mezi Izraelem a Jordánskem.
28. září 1995 - Podpis dohody Taba-Oslo II, týkající se palestinského konfliktu.
4. listopadu 1995 - Premiér Yitzak Rabin je zavražděna během shromáždění v Tel Avivu. Jeho vrahem nebyl ani islámský fundamentalista, ani neonacista, ale mladý fundamentalista z řad hnutí židovských osadníků, napojený rovněž na Shin Beth (Ygal Amir). Oresident nejvyššího soudu Meir Shamgar, předseda, Shamgarovy komise, která atentát vyšetřovala, v březnu 1996 došel k závěru, že Shin Beth byla zodpovědná za to, že vystavila Rabina "závažným rizikům" a nereagovala na hrozby smrtí ze strany židovských extremistů.
Skutečně závažným geopolitickým důsledkem zavraždění Rabina bylo, že izraelská umírněná Strana práce byla rychle nahrazena ultra pravičáckým vedením strany Likud a Kadima: Benjaminem Netanyahu a Arielem Sharonem, Ehudem Olmertem, a dnes opět Netanyahu a Avigdor Lieberman.
Od té doby se nedrží politiky "mír za území", a nahradili ji militantními etnickými čistkami, jak popsal bývalý americký prezident Jimmy Carter ve své knize z r. 2006 "Palestina: Mír, ne apartheid".
Když jsou oba bombové teroristické útoky zasazeny do tohoto časového rámce vnitřních událostí v Izraeli, začínáme tušit, proč nebyly vyřešeny (a je silně pravděpodobné, že ta střelba ve Francii nyní má rovněž zachránit Bibimu zadek, za kterým mu doma hoří koudel - p.p.).
Protože ačkoliv Izrael - táhnoucí za sebou jako obvykle USA - trvá na tom, že oba teroristické útoky spáchaly Irán/Sýrie/Hamas/Hizballah a silně zasahují do soudních a exekutivních pravomocí Argentiny, je třeba prověřit ještě jeden možný scénář: že do obou útoků mohly být přímo zapojeny izraelská rozvědka a tajné služby, což odpovídá logice násilí uvnitř Izraele v devadesátých letech.
Protože se zjevně podvodnou "íránskou a syrskou spojkou" se nikam nedostali, je možná čas, aby Argentina a mezinárodní úřady doporučily začlenění možné "izraelské spojky" u obou útoků.
V případě bombového útoku na velvyslanectví v r. 1996 nařídil Nejvyšší soud Argentiny Národní akademii inženýrů provést důkladné šetření a vyšetřování toho, co způsobilo explozi. Došli k závěru, že k ní došlo hluboko v budově velvyslanectví, což znamená - žádná bomba v autě.
V srpnu toho roku vypukl mezi prezidentem Nejvyššího soudu Julio Nazareno a tehdejším izraelským velvyslancem v Argentině Itzhakem Aviramem veřejný spor, kdy posledně jmenovaný urážel soud kvůli jeho nálezu. Hysterický vřískot "antisemitismus" bylo slyšet všude…
Pokud by se ukázalo pravdivým, že za oběma teroristickými bombovými útoky byli Izraelci, pak je důležité, aby mezinárodní společenství trvalo na objasnění obou událostí, abychom věděli, kdo byl skutečně na vině.
Trvání Izraele na tom, že na vině je Irán, jimi, USA, Británií, Francií a Izraelem, může být a bude použito v rámci dalšího zoufalého hledání záminky pro útok na Irán. Dnešní izraelský velvyslanec v Argentině, Daniel Gazit, trvá na: "Věříme, že na vině je Irán." Dokonce mluví o provedení "třetího teroristického útoku na židovské zájmy v Argentině".
A kdože by ho plánoval?!? Svět evidentně potřebuje porozumět některým jemnějším základnostem kořenů izraelského chování. To bezpochyby pomůže přispět ke světovému míru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 oli oli | 23. března 2012 v 8:11 | Reagovat

Abba Kovner ... alebo prazáklad súčasnej izraelskej politiky  

Kto bol Abba Kovner ? Väčšina ľudí toto meno nepozná vôbec, tí znalejší vedia, že bol izraelským básnikom a ... bol aj otcom plánu na pomstu za holokaust, ku ktorému nedošlo len zhodou okolností. Neviete, o čom je reč ? Nevadí, čoskoro sa dozviete.
http://moje.hnonline.sk/node/10306

2 Ahmadinedschad im ZDF Ahmadinedschad im ZDF | 23. března 2012 v 8:13 | Reagovat

Exkluzívny rozhovor s iránskym prezidentom Ahmadinedžádom (v slovenčine)

Výňatky interview z nedeľňajšieho rozhovoru iránskeho prezidenta v nemeckej verejnoprávnej TV ZDF:

Kleber: Ľudia v Európe, špeciálne v Nemecku, sa pozerajú s veľkým napätím na túto oblasť v tejto chvíli a obávajú sa, že by mohla byť možná vojna. Máte dnes v tejto súvislosti nejaké posolstvo?

Ahmadínedžád: Môžete nám povedať, ktoré vojnové nebezpečenstvo z ktorej strany [myslíte] a prečo?

Kleber: Viete rovnako tak dobre ako ja, že Izrael hrozí útokom na Irán, pokiaľ sa otázka nukleárneho programu nedá vyriešiť inak.

Ahmadínedžád : Prečo musí Izrael hroziť?

Kleber: Pretože sa Irán dodnes zdráha bezozbytku sprístupniť svoj atómový program.

Ahmadínedžád: Ukazujú sionisti jasnosť a transparentnosť, čo sa týka ich nukleárnej otázky? Majú viac ako 250 atómových hlavíc. To nie je žiadny problém, keď sú takto vyzbrojení?

Kleber: Izrael nepatrí k Zmluve o nešírení jadrových zbraní (NPT), nemá žiadnu zmluvnú povinnosť to sprístupniť, ale Irán má túto povinnosť.

Ahmadínedžád: To znamená, že každý, kto nie je členom NPT, má voľnosť v tom, že robí, čo chce?

Kleber: Samozrejme, tak tomu je.

Ahmadínedžád: To znamená, že keď niekto je členom zmluvy NPT, tak môže byť zbavený práv? A sionisti môžu hroziť členskej krajine MAAE? My sme principiálne proti tejto jadrovej bombe. To je neľudská zbraň a nemorálne. Avšak tí, ktorí túto zbraň majú, nie sú v stave túto zbraň použiť. Časy atómovej bomby boli privedené ukončením druhej svetovej vojny ku koncu a boli jednoducho pochované. Môžu sionisti so svojimi zbraňami podniknúť niečo proti Hamasu a Hizballáhu? Alebo mohla atómová puma zachrániť Sovietsky zväz? Alebo mohli atómové pumy USA pomôcť tejto krajine? Takže atómová bomba patrí do minulého storočia. Ten, kto niečo také hľadá, je zaostalý, zaostalý v dejinách a v ľudskosti a humanite. A v politike. Ale moja otázka znie: Prečo má niekoľko sionistov právo hroziť všetkým ostatným ľuďom? To je moja otázka. Existuje nejaký nepísaný zákon, podľa ktorého sionisti stoja nad všetkými medzinárodnými pravidlami, predpismi a zákonmi? To znamená, že môžu svoje práva presadzovať aj voči americkému ľudu, a dokonca násilím? A to isté robiť aj v Európe? Aj v Iráne? Zabíjať, terorizovať, ničiť, majú toto právo? Otázka znie, prečo európske štáty slepo podporujú sionistov. To je tá otázka. Prečo musí byť vydávaný kapitál a peniaze európskych národov pre sionistov? A tiež na to, aby bol ohrozovaný Irán. Irán nie je umelou krajinou, nie je žiadnou okupovanou krajinou, nie je tiež žiadnym okupačným režimom. Irán má 10 000 ročnú históriu a civilizáciu, je samostatnou krajinou.

Kleber: Myslel ste Izrael ako umelú krajinu?

Ahmadínedžád: Áno, určite. To viete tiež. To vedia tiež ostatní. Ako tento štát, tento režim vznikol? Bolo to kolonialistické plánovanie, to vie každý. Vzniknutý prostredníctvom lži. Oni neboli nikdy vládcovia tejto krajiny. Utvorili príbeh s názvom holokaust a škody a náklady musia zaplatiť Palestínčania, zatiaľ čo palestínsky ľud pritom nehral vôbec žiadnu úlohu. Ani za druhej svetovej vojny, ani pri ostatných udalostiach potom.

Kleber sa potom Ahmadínedžáda pýta, či má v úmysle sprístupniť všetok atómový program, že by to bola vlastne ideálna cesta k vyriešeniu konfliktu. Ten odpovedá, že jeho krajina s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu doteraz intenzívne spolupracovala, ale že existujú "dva alebo tri problémy". Tým má byť jednak politická závislosť agentúry. Tá by sa vraj voči Iránu správala inak, keby Irán mal právo veta v Bezpečnostnej rade OSN alebo keby patril k spojencom USA. A potom je tu vraj oprávnená obava, že iránske tajné informácie by boli následne poskytnuté nepriateľom Iránu. Uviedol tiež prípad iránskych vedcov, ktorí "boli zavraždení sionistami" a spýtal sa redaktora ZDF, či "by spolková republika bránila práva našich jadrových vedcov"? Odvolával sa na stanovené predpisy, v rámci ktorých vraj Irán chce rozvíjať maximálnu spoluprácu s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu, "ale tí chcú viac, všetky obranné informácie odovzdali naším nepriateľom ... My sme jedinou krajinou, ktorej nukleárne dáta a informácie boli rozšírené všade po celom svete ... Je nám veľmi ľúto, že Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu koná pod politickým tlakom." V ďalšie časti rozhovoru označil Ahmadínedžád za príčinu tohto medzinárodného napätia diskrimináciu a pýtal sa redaktora nemeckej televízie, "kto spôsobuje toto napätie?" a spomenul v tejto súvislosti vojnu v Iraku a v Afganistane.

Ahmadínedžád: Dovoľte mi sa spýtať, akú vinu nesie nemecký národ? Prečo musí byť nemecký národ trestaný sionistami? Ľudia, ktorí sa narodili až v novej dobe v Nemecku, akých sa dopustili hriechov, ..

V tomto momente redaktor ZDF očividne zneistí (stopáž zhruba od minúty 16:30), je utlmená simultánnym prekladateľom, takže nie je počuť, čo Ahmadínedžád ďalej hovorí (možno vyrozumieť len "pred 70 rokmi" ), načo Claus Kleber hovorí: "Rád by som túto tému zmenil, môžeme prejsť ku konkrétnej situácii?", nenecháva iránskeho prezidenta dohovoriť a pokračuje:

Povedali ste, že ak by malo dôjsť k izraelskému útoku, tak bude odplata apokalyptická. Čo ste tým myslel?

Ahmadínedžád: To som nepovedal teraz, ale predtým som to vyhlásil.

Kleber: Áno.

Ahmadínedžád: Áno, čo by robilo Nemecko, keby bolo napadnuté? (...) Jedno ktorá krajina, keď bude nejaká krajina napadnutá, alebo keď budú napadnuté USA, čo potom Američania urobia? Zložia zbrane, vzdajú sa alebo sa budú usmievať? Čo urobia? Budú sa brániť, to je predsa jasné. To urobíme my tiež. Sme veľkým národom a sme tiež silní, to musí byť tiež povedané. Sionistický režim je predsa malý. To je len inštrument Američanov. Oni sami vôbec nič nemajú. Sú to nekultúrni ľudia, ktorí vraždia ľudí. Takže neporovnávajte s iránskym národom. To vôbec nie je porovnateľné. Áno, iránsky národ v tejto oblasti žije po tisíc rokov. Odkiaľ prišli ale títo ľudia? Zničili Palestínčanov, bombardujú každý deň ...

Kleber potom Ahmadínedžádov monológ preruší s poukázaním na to, že porovnávanie Iránu s Izraelom by "nás nepriviedlo k nejakému výsledku". Hovorí mu, že keď Irán sprístupní asi 200 vojenských základní, tak "bude kríza minulosťou, prečo teda starý kultúrny národ Iránu neurobí tento krok?". Ahmadínedžád odpovie rovnako ako predošlým spôsobom, že sa medzinárodná agentúra musí držať dohodnutých pravidiel a že je pravdepodobné, že sa tieto informácie potom dostanú k nepriateľovi. Spomenul opäť zavraždených iránskych vedcov a pýtal sa: "Prihlásil sa niekto vo svete k slovu a poľutoval toho? Dlhú periódu sme zďaleka prekročili pravidlá medzinárodnej agentúry a s ňou spolupracovali. Výsledkom bolo, že sme boli tvrdo potrestaní. Boli sme zbavení práva. Dobrovoľne sme spolupracovali s Medzinárodnou agentúrou nad rámec pravidiel. A teraz kooperujeme tiež, ale naši vedci sú terorizovaní."

V istej ďalšej časti rozhovoru zmieni redaktor ZDF problematiku ľudských práv, ktoré vraj Irán nedodržiava. Ahmadínedžád tematizovať ľudské práva však označil za rovnaké "politikum", ako je podľa jeho názoru postoj USA voči jeho nukleárnemu programu. "Prečo sú na pranieri iba tie krajiny, ktoré sú proti politike USA? Ale priatelia USA smú robiť, čo chcú."

Ahmadínedžád: Sú v Európe dodržiavané ľudské práva? Prečo nesmie byť v Európe slobodne skúmaný holokaust? Koľko francúzskych vedcov je teraz vo väzení? ... Ľudské práva sú globálnym problémom ... Ľudské práva nesmú byť inštrumentalizované pre politické účely .. To že sa európski politici označujú za meradlo dobra a zla, to nie je akceptovateľné ...

Kleber v ďalšej časti rozhovoru podsúva Ahmadínedžádovi, že obviňuje Nemecko v jednom rade vedľa Izraela a Spojených štátov, keď sa ho pýta: Musím sa teraz vrátiť späť do Nemecka a povedať, že iránsky prezident zopakoval svoje obvinenia voči Izraelu, Nemecku a USA, ale neukázal žiadnu pohyblivosť?

Potom, čo je priateľsky ukončený rozhovor s Ahmadinedžádom, nasledujú ospravedlňujúco slová iného redaktora ZDF: "Priateľské slová, ktoré nemôžu zamaskovať, že Ahmadínedžádove výroky o holokauste sú v Nemecku s trestne právneho hľadiska relevantné. Citovali sme ich preto, aby sa vyjasnilo, ako myslí a koná jeden z najkontroverznejších politikov sveta."

Preklad: Lukáš Beer

zdroj: http://www.youtube.com/watch?v=P2VJIOR8I3s&feature=player_embedded

3 Hectorkip Hectorkip | E-mail | 14. dubna 2018 v 21:36 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://go2cut.ru/ae5
*
*
*
*-

4 Gregoryknito Gregoryknito | E-mail | 2. května 2018 v 19:54 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://go2cut.ru/ae5
*
*
*
*--

5 Antonioalmor Antonioalmor | E-mail | 6. května 2018 v 9:45 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*---

6 Jamiessug Jamiessug | E-mail | 14. ledna 2019 v 21:06 | Reagovat

~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/co40y
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.