Zisti kto si a rob to úmyselne.

Zatímco eurozóna čelí finančnímu kolapsu, je důležité si připomenout, že existuje řešení. A je opravdu jednoduché.

30. března 2012 v 10:39 | afinabul |  NBS
Eurozóna potřebuje pouze centrální banku nebo státní banku, která vytváří peníze a dává je do oběhu bez úroku.

97 % peněz uvedených v současné době v eurozóně do oběhu je tvořeno soukromými bankami a zatíženo úrokem. Kumulativní dopad tohoto úroku a složeného úroku na naši privatizovanou nabídku peněz vyžaduje tisk stále většího množství peněz. Po jistém čase to vede k inflaci a ekonomickému zhroucení.

Řešením je dávat do oběhu 100 % peněz bezúročně, prostřednictvím ústřední nebo státní banky. Prostá změna statutu centrální banky eurozóny, jež by peníze od soukromých bank přesměrovala k vládám, by mohla stačit k vyřešení dluhové krize států eurozóny.

Peníze by měly sloužit jako prostředek směny, který stimuluje ekonomickou aktivitu.

Bez "krytých" peněz se nemůže dlouhodobě dařit žádné ekonomice, bez ohledu na to, jak moc lidé pracují, anebo jak moc jsou bezelstní.

Finanční regulace se musí reformovat tak, aby centrální banka mohla dát peníze bezúročně přímo vládě. A soukromým bankám by mělo být umožněno poskytovat úvěry jen do výše jejich kapitálu, tedy při 100% kapitálové přiměřenosti.

V tuto chvíli mají banky kapitálovou přiměřenost asi 3 %, i když to Basilejská pravidla posunují na ubohých 9 % (navíc na úkor daňových poplatníků). Privátní banky vytvářely zbytek peněz v oběhu ze vzduchu - a inkasovaly za to úroky - protože tajně u vlád prolobbovaly toto své velkolepé a lukrativní privilegium. Evropská centrální banka pouze dodává těmto soukromým bankám mince a bankovky. Opravdové peníze však nevytváří.

Daňoví poplatníci byli podvodně zapojeni do placení této privatizované nabídky peněz, aniž by s tím byli seznámeni. V roce 2008 vlády převzaly odpovědnost za ztráty soukromých bank z rizikových hypoték, což způsobilo, že se prudce zvýšila výše státních dluhů a sazby státních dluhopisů přímo vyletěly do oblak.

Škrtání ve vládních výdajích kvůli platbě úroků ze státního dluhu drtí ekonomiky od Řecka po Portugalsko, Velkou Británii a Irsko, přičemž plní kapsy banksterům.

Úrokové platby jsou obrovské a rostou stále výše vzhledem k charakteru privatizovaného finančního systému částečných rezerv. Jako mimořádné opatření umožnila centrální banka eurozóny bankám, vytiskly další tři biliony euro na odkup státních dluhů těsně před vánoci, čímž se sice zabránílo celkovému zhroucení bankovního systému, ale pohání to hyperinflaci.

Bank of England provedla další kvantitativní uvolňování.

Výše úroků, které se samo Německo zavázalo zaplatit bankám za státní dluhy zemí eurozóny přes peněžní fondy typu Evropského mechanismu stability (Eurepean Stability Mechanism - ESM) a Nástroje evropské finanční stability (European Financial Stability Facility - EFSF) se rovná 290 miliardám eur, což se téměř vyrovná německému ročnímu vládnímu rozpočtu. Německo bude brzy vypadat jako Řecko!

Německá Bundesbank kromě toho od roku 2007 rozpůjčovala více než 865 miliard euro, převážně nesolventním zemím eurozóny. Udělala to pomocí platebního systému centrální banky eurozóny Target 2, což přimělo Německé sdružení daňových poplatníků, aby varovalo před "finanční atomovou bombou".

Ukázalo se, že němečtí daňoví poplatníci platili za německý export do jiných zemí! A Bundesbank na to neupozornila? Není divu, že se Axel Weber a Jürgen Stark nemohli dočkat, až skončí.

Současný prezident Bundesbanky Jens Weidmann řekl, že Německo potřebuje hlubší rozpočtové škrty na úhradu úroků - takové škrty však pouze ničí německé hospodářství.

Moc se centralizuje tím, že se vystraší všichni občané eurozóny do posledního, a autoritářské Spojené státy evropské se vynořují.

Nový stálý záchranný fond ESM je řízen skupinou nevolených guvernérů, kteří však mají pravomoc nařídit vládám, aby odevzdaly miliardy na platby úroků státních dluhů.

Německý prezident Christian Wulff byl vyštván z úřadu a nahrazen loutkou globalistů Joachimem Gauckem právě včas, aby podepsal na nový záchranný a fiskálně-konsolidační fond ESM, což porušuje německou ústavu.

Řešení je jednoduché: potřebujeme věrohodné, veřejné peníze!

Pojďme něco udělat, abychom skoncovali s privatizovaným peněžním systémem v eurozóně, Británii i USA! Anebo se smiřme s rizikem totálního zbídačení.Zatiaľ čo mi chudobnieme a dennodenne počúvame z úst politikov o šetrní, štátnom deficite, úrokoch a dlhoch, niektorí si mydlia ruky a počítajú zisky. Štáty si požičiavajú peniaze od súkromných inštitúcií, nazývaných banky. Tie držia v šachu osudy miliónov ľudí, pretože tieto peniaze musia byť splatené s krutým úrokom. Nie je to paradox? Banky sú hierarchicky vyššie ako vlády?

Americká centrálna banka FED tajne požičala súkromným, komerčným bankám 1200 miliárd dolárov za úrok 0,01%. Tí tieto peniaze ďalej rozpožičajú štátom. Uviedol to francúzsky denník Le Monde. (zdroj: tu)
Úroky pre štáty sa pritom v týchto neistých časoch krízy pohybujú na úrovni 6 - 9%. Takže ekonomiky štátov, si musia požičiavať v časoch veľkých úsporných opatrení so 600 - 800 krát vyšším úrokom, ako boli tieto peniaze poskytnuté bankám centrálnou bankou. Samozrejme potreba splatenia peňazí s úrokmi sa odrazí vo vyšších daniach v štáte, v menších dôchodkoch a iných úsporných opatreniach o ktorých dennodenne počujeme. Cez prepúšťanie po škrty v sociálnych oblastiach. Otázkou ostáva: Prečo štát musí ožobráčiť životy tisícom a miliónom ľudí len preto, aby mal na splatenie dlhov s krutými úrokmi súkromným inštitúciám?
Problém je v aplikácií úrokov, takže v konečnom dôsledku sa dlh nikdy nedá splatiť a bankrot je preto logickou súčasťou každej ekonomiky. Ak si zoberiete že všetky peniaze vytlačí centrálna banka, tie peniaze sa nafúknu a rozpožičajú cez komerčné banky, tie chcú splatenie dlhov s úrokmi, tak to čo treba vrátiť je pôžička aj úrok. Lenže peniaze na úrok neboli vytvorené. Môže ich vytvoriť len banka a tá ich opäť dá do obehu s úrokom.
Jednotlivé štáty si požičiavajú od bánk peniaze s úrokmi, ktoré v konečnom dôsledku nie je možné splatiť, pre prostý matematický zákon: Množstvo dlhov je väčšie ako všetky peniaze v obehu a s požičiavaním týchto peňazí s úrokom sa tento pomer len zväčšuje.
Prečo je to tak? Položme si logickú otázku: Prečo si štáty požičiavajú peniaze od súkromných bánk a splácajú ich s veľkými úrokmi? Prečo si netlačia vlastné peniaze bez úrokov? Na tieto otázky ťažko odpovedať. Z tohto vyplýva, že banky majú väčšiu moc ako samotné vlády. Môžeme potom dôverovať politikom a všetkým okolo? Rotschild raz povedal: "Zverte mi kontrolu nad peniazmi národa a bude mi jedno, kto robí zákony." Obávam sa, že mal pravdu, lebo finančná moc už dávno prerástla v štátne záujmy a vidno to na každom kroku.
Aplikácia úroku bola v staroveku a v stredoveku považovaná za najťažší zločin. V starovekom Ríme sa tradovalo, že ak by náhodou niekto jediný začal požičiavať zlaté mince s úrokom, v konečnom dôsledku by sa musel stať majiteľom všetkých peňazí on. Naproti tomu do zlatých mincí v Ríme primiešavali iné kovy a tým pádom strácali ostatné mince na hodnote. Išlo o istú formu inflácie. V Ríme na konci chcel každý žiť na úkor niekoho. Spoločnosť bola presýtená otrokmi, prostitútkami, zloduchmi a bohatou aristokraciou. To napokon znamenalo úpadok a nástup doby temna.
Dnes niekoľko miliárd ľudí robí na najbohatší sektor zemegule - finančníctvo a banky. Títo ľudia, ktorí majú patent na tvorbu peňazí, držia v šachu nás ostatných a zrejme majú aj nesmierny vplyv v politike a médiách.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 googolplex googolplex | 30. března 2012 v 16:05 | Reagovat

Na to je již řešení: např. virtuální měna Bicoin, různé lokální měny a v neposlední řadě různé barterové systémy a systémy LETS. Zkrátka, když si vlády ty papírky můžou de-facto tisknout jak se jim namane... a k tomu bankéři si můžou další peníze tvořit virtuálně ve svých počítačích jen tak ze vzduchu při poskytování půjčky a ještě požadovat z těchto peněz úroky... tak proč by toto oboje ve svých počítačích už nemohli dělat sami lidé? Vyřeší tím spousty problémů. Peníze jsou de-fakto jen oběživo potřebné ke směně zboží a služeb mezi lidmi... když vlády a banksteři svými čachry způsobují to, že oběživo je inflací znehodnocované, a bankéři pak požadavkem peněz, které nikdy neexistovali + úroky... jednou začas vytvoří situaci, že potřebné oběživo zmizí z trhu... a následuje úvěrová krize následovaná finanční krizí a pak hospodářskou krizí... což v podstatě není nic jiného, než že nedostatek oběživa neumožňije směnu zboží a služeb... Na to firmy a lidé mohou alespoň částečně reagovat vytvořením vlastních systému směny...

2 pre hhg pre hhg | 31. března 2012 v 11:24 | Reagovat

rychle si najdi užitečnější džob, ..ty tvoje peníze budou mít o chvíli cenu toaletního papíru

Dolár končí. Svet si pýta novú menu
http://finweb.hnonline.sk/c1-55228680-dolar-konci-svet-si-pyta-novu-menu

3 PEŤKO PEŤKO | 31. března 2012 v 18:55 | Reagovat

[2]: už aj mňa vytača ten pán od reklamy

4 V. V. | 31. března 2012 v 21:21 | Reagovat

[1]:
Jasně,že to půjde,vyměním mrkev za zašití kalhot,vyzdím zed' a dostanu třeba dobrý boty.
Účet jsem nikdy neměl a nemám,a k čemu by mě byl ????

5 Gregoryknito Gregoryknito | E-mail | 2. května 2018 v 19:57 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://go2cut.ru/ae5
*
*
*
*--

6 Antonioalmor Antonioalmor | E-mail | 6. května 2018 v 9:47 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*---

7 Jamiessug Jamiessug | E-mail | 14. ledna 2019 v 21:12 | Reagovat

~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/co40y
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
-

8 Jamiejjsug Jamiejjsug | E-mail | 29. ledna 2019 v 21:41 | Reagovat

_
_
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/mpp45
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/mpp45
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.