Zisti kto si a rob to úmyselne.

Řecko nechce splácet lodě a ponorky

30. března 2015 v 14:22 | afinabul |  NBS
Francie a Německo vyzývaly Řecko k úsporným opatřením, ale současně vyvíjely nátlak na řeckou vládu, aby jim potvrdila miliardové kontrakty na vojenskou techniku. Peníze nebyly určeny pro lidi.


Francouzi a Němci nutí Řecko kupovat zbraně

Tento článek byl zveřejněn v časopsie WM magazín č. 102/102, které vyšlo v roce 2010. Zde můžeme hledat počátky dnešního postoje Řecka k EU.

Francie a Německo vyzývají v těchto dnech Řecko k úsporným opatřením, ale současně vyvíjejí nátlak na řeckou vládu, aby jim potvrdila miliardové kontrakty na vojenskou techniku. Potvrdil to přední francouzský europoslanec Daniel Cohn-Bendit. PAříž a Berlín naléhají na řeckého premiéra Georgiose Papandrea, aby omezené prostředky ze státního rozpočtu vynaložil na nové ponorky, vojenské lodě a letadla. Své příspěvky do balíku finanční pomoci zadluženému Řecku podmiňují dodržením velkých kontraktů, které podepsal Papandreův předchůdce.

"Je neuěřitelné, jak se Merkelová a Sarkozy chovají k řeckému premiérovi," prohlásil v pátek Cohn-Bemdit. Odvolává se přitom na schůzku s dlouholetým přítelem Papandreem, z minulého týdne, který se stal terčem vydírání. Došlo k tomu v čase nedávné cesty řeckého premiéra do Paříže, kde ho francouzský prezident Nicolas Sarkozy a premiér Francois Fillon upozornili, že Athény dostanou peníze jen tehdy, když budou platit za dohodnuté dodávky zbraní. "V posledních třech měsících jsme Řecko nutili, aby potrdilo zbrojní kontrakty v hodnotě několika miliard dolarů. Francouzské fregaty, které si Řekové budou muset koupit za 2,5 miliardy eur, vrtulníky, letadla, německé ponorky," stěžoval si Cohn-Bendit, lídr skupiny zelených v Evropském parlamentě.

Francouzská vláda obvinění z úst europoslance ostře odmítá."Doba je dost těžká i bez toho, abychom ztráceli čas přízemními spory, které jsou navíc úplně nepodložené," reagoval nejmenovaný Fillonův spolupracovník. Účast Francie na finanční pomoci Řecku schválila v květnu horní komora francouzského parlamentu. Paříž poskytne Athénám během tří let úvěry v hodnotě 16,8 miliard eur, přičemž 3,9 miliardy bude dostupné už v roce 2010.

Navzdory obrovským finančním problémům Řecko i nadále patří k největším nákupcům zbraní v Evropě, přičemž se snaží soupeřit se sousedním Tureckem.

Tento článek byl zveřejněn v časopsie WM magazín č. 102/102, které vyšlo v roce 2010. Zde hledejte příčinou postoje dnešní řecké vlády. Půjčka EU nebyla určena pro lidi! Ale všichni lidé z EU ji zaplatili ze svých daní.
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=recko-nechce-splacet-lode-a-ponorky&cisloclanku=2015010011
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 V V | 30. března 2015 v 20:27 | Reagovat

Je načase aby takáto EU padla na kolená a upadla do absolútného zabudnutia. Takéto spojenie štátov si istotne nedokázala predstaviť ani Sybila! Preto moji milí ovčania prestaňte už konečne chodiť k voľbám a predĺžovať agóniu EU.

2 NO NO | Web | 26. února 2018 v 17:31 | Reagovat

Řecko patří mezi nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou u moře. Najdete tu místa, nedotčená masovou turistikou i moderní a luxusní hotely pro nejnáročnější. Podívat se dá na spoustu řeckých ostrovů. Třeba na Santorini, Krétu, Korfu, Zakynthos nebo Karpathos.

3 Jamiessug Jamiessug | E-mail | 12. ledna 2019 v 21:30 | Reagovat

~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/co40y
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.