Zisti kto si a rob to úmyselne.

Europarlament chce rozdělovat uprchlíky po celé EU

30. dubna 2015 v 23:51 | afinabul |  Z domova
Evropská unie by měla zavést kvóty pro přijímání uprchlíků jednotlivými zeměmi, které mají věnovat více prostředků na pomoc běžencům. Na těchto požadavcích se shodli europoslanci v rezoluci o situaci uprchlíků v oblasti Středomoří. Potřebu společného financování podobné záchranné operace, jakou loni ukončila Itálie, v debatě zmínil i šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Většina poslanců se staví kriticky k výsledkům nedávného mimořádného summitu EU a členské země by se podle nich místo ochrany vlastních hranic měly zaměřit na záchranu životů běženců. Ve společném usnesení většiny frakcí proto vyzvali k větší otevřenosti hranic vůči uprchlíkům, kterým by jednotlivé státy měly udělovat azyl na základě kvót. "EP vyzývá členské státy, aby více přispívaly do stávajících systémů přesídlování," uvádí se v rezoluci, která požaduje po evropských zemích rovněž urychlení azylového procesu, což by umožnilo udělit azyl většímu počtu žadatelů.

Juncker označil za vážnou chybu ukončení záchranné operace Mare Nostrum, kterou financovala Itálie a která v minulých dvou letech vedla k záchraně desetitisíců životů. "Nebylo normální, aby to celé financovala Itálie," řekl šéf komise. Závěry vrcholné schůzky, na níž představitelé unie přijali plán počítající se ztrojnásobením finančních prostředků do probíhajících bezpečnostních operací ve Středozemním moři, označil Juncker za nedostatečné.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/europarlament-chce-rozdelovat-uprchliky-po-cele-eu_341311.html#.VUKhXbGPeJB

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 filip filip | E-mail | 1. května 2015 v 9:31 | Reagovat

Je to súčasť veľkého plánu.

http://uogcc.org.ua/cz/video/article/?article=11549

2 bajo bajo | 2. května 2015 v 12:34 | Reagovat

Nasi Eurohujeri za to zahlasovali okrem Sulika a Zitnanskej, ktori hlasovali proti. Viac na:  http://www.slobodnyvysielac.sk/video/richard-sulik-cela-europska-unia-je-zblbnuta-prehnanou-politickou-korektnostou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.