Zisti kto si a rob to úmyselne.

Saúdský princ Talal: V případě palestinské vzpoury podpořím Izrael

29. října 2015 v 14:43 | afinabul |  Bratia
Podle kuvajtského deníku Al Qabas jeden z nejbohatších podnikatelů na světě, saúdský princ Waleed bin Talal, prohlásil, že Saúdská Arábie musí opět zvážit své regionální závazky a vymyslet novou strategii na boj proti íránskému vlivu tím, že uzavře s Izraelem obrannou dohodu, která by odrazila íránské kroky.
"Celý blízkovýchodní spor je záležitostí života a smrti pro Saúdskou Arábii, vím, že Íránci chtějí sesadit saúdský režim palestinskou kartou, pro zastavení jejich plánů musí Saúdská Arábie a Izrael posílit své vztahy a vytvořit jednotnou frontu pro zastavení íránské ambiciozní agendy," citovala Talala kuvajtská agentura KUNA.
Talal také prohlásil, že v případě palestinského povstání podpoří Izrael. Al Qabas Talala doslova citoval: "Budu stát na straně židovského národa a jeho demokratických ambicí v případě vypuknutí palestinské infatády a využiji svůj vliv ke zlomení arabských iniciativ pro odsouzení Tel Avivu, protože považuji arabsko-izraelskou dohodu a přátelství za nezbytné k poražení íránského nebezpečného přibližování," řekl.
Saúdský magnát je také fanouškem myšlenky saúdské anexe Bahrajnu, za což si vysloužil kritiku většiny arabských států. "Víte, aliance s Bahrajnem neznamená anexi našeho souseda, o budoucnost Bahrajnu a bezpečnosti jeho lidu se obáváme. Bahrajn je domovem Americké Páté flotily, jejíž přítomnost je důležitým zájmem pro Saúdskou Arábii, nemůžeme tak Írán nechat dělat chaos na našem dvoře," řekl.
http://wertyzreport.com/clanek/talal-palestina-izrael-saudska-arabie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 monča monča | E-mail | 29. října 2015 v 18:18 | Reagovat

Takých veľkohubých arabských cigáňov tu už bolo a tiež mali svoje gebravé papuľe plné drzích vyhlásení, a kde sú snes?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.