Zisti kto si a rob to úmyselne.

Světoví lídři cvičí řeč těla pro manipulaci publika: Leif Davenport

21. října 2015 v 0:16 | afinabul |  Ponerológia
Psychologický výzkum dokazuje sílu řeči těla při ovlivňování mysli. Řeč těla může být využita pro předání zprávy, která vážně ovlivňuje vnímání, myšlenky a názory člověka. Je překvapením, že s tím byli obeznámeni světoví lídři tím a využívají to k propagaci svých agend a k manipulaci reakcí veřejnosti při veřejných vystoupeních?
Zatímco můžeme zpozorovat jisté kulturní rozdíly, spousta typů řeči těla a gestikulací je univerzálních. Napříkad založení rukou vyolává dojem uzavření, nebo obrany, zatímco otevření náruče ukazuje ochotu naslouchat pozitivním přístupem.
Řeč těla běžne probíhá bez jakéhokoliv pomyšlení a spousta malých vodítek může vyslat širokou škálu emocí. Sledováním těchto vodítek si mohou diváci vybudovat obrázek o záměru vystupujícího. Jsou věrohodní nebo něco skrývají? Co si myslí a co od nás chtějí? Většina se odehrává v podvědomí a řeč těla a viditelná gesta mohou způsobit enormní dopady na jejích vnímání v očích veřejnosti.
Podvodníci se například učí, jak využít řeč těla k získání důvěry. Vytvoří všechna fyzická vodítka, která vytvářejí obrázek upřímnosti a autority. Tady může být znalost řeči těla využita k podvodům. Daleho horší je stále implikace, že světoví lídř s touto vědomostí záměrně mění a manipulují veřejné mínění.

Mluv s rukou

Podívejte se na tyto tři fotografie, mají hned několik společných věcí. První je to, že jde o světové lídry (americké prezidenty), jedny z nejmocnějších osob na světě. Další podobností je, že při mluvení využívají stejná gesta - uzavřenou pěst s placem nahoře, což je empatické gesto, které pomáhá prosadit pointu bez přílišné dominance.
Náhoda? Ne, důvodem, proč spousta politiků využívá stejná gesta, je to, že byli poradci informováni o tom, jak manipulovat publikum, stejně jako spousta vrcholných politiků po celém světě. Ukazováním na někoho prstem a přerušováním něčích prohlášení ráznými pohyby rukou je běžně vnímáno jako konfontační gesto. Světoví lídři chtějí vypadat rozumně, i když nejsou, a tak při nácviku proslovů a veřejných vystoupení cvičí vhodná gesta. Signály, po kterém se může publikum cítit ohrožené nebo chráněné, nejsou využívány, pokud situace nevyžaduje.
A co takhle při proslovu držet ruce u těla? Ne, to taky nebude fungovat. Lidé nemluví rukama u těla, to by vypadalo nezvykle. S uzavřenou pěstí a namířeným palcem lídrů může vypadat autoritativně bez konfontace a manipulovat diváky, že vidí rozumnou osobu, zatímco mohou sledovat sociopata.
V následujících příkladech otevřená gesta mají značit, že veřejná postava vítá, je pozitivní a věrohodná.
Tohle je jen špičkou ledovce, kromě gestikulací má psychologickou kontrolu nad nic netušícími pozorovateli získat chování nepatrných tělních vodítek. Jak uvedl Forbes, dnešní lídři jsou cvičeni, aby jejich řeč těla ladila s tím, co říkají. Nejpřínosnější jsou ruční gesta.
Například, když přednášející nastaví své ruky dlaněmi nahoru, vypadá laskavě a prosebně. Když jsou jejich dlaně dole, jsou vnímání jako agresivnější a autoritativnější. Střídáním gest během klíčových momentů v proslovech nebo rozhovorech může lídr ovlivnit podvědomé dojmy diváka a dramaticky ovlivnit podporu jeho pozice.
Tyto principy jsou popsány podrobněji profesorem psychologie Allanem Peasem v následujícím videu.

Učení vůdců ovládat srdce a mysl

S učením manipulace názorů prostřednictvím řeči těla a gestikulace se rozvinul celý průmysl a nejen to. Pentagon každoročně od roku 2009 utrácí 300 tisíc dolarů za analýzu řečí těla různých světových lídrů, a to včetně ruského prezidenta Vladmíra Putina. To je v podstatě důkazem toho, jak silná řeč těla je, a jak důležitá může být v předávání zpráv. Armáda využívá tyto poznatky k "přístupu do hlavy" různých lídrů, zvláště těch, se kterými nemají přímé diplomatické vztahy.
Řeč těla se využívá jako technika pro změnu názorů po celém světě. Pro pochopení celkové zprávy je bez ohledu na politické vyznání dobré vědět to, že naši lídři využívají proti nám psychologii.
http://wertyzreport.com/clanek/svetovi-lidri-cvici-rec-tela-davenport

https://youtu.be/ZZZ7k8cMA-4

Na čo by si volali oponentov, keď im stačí vymývať mozgy a držať ľudí v konformite. Aj to s tými oponentmi skúšali len im to akosi nevyšlo.
https://www.youtube.com/watch?v=ONr6uHAD-hM
Sa mi to nepozdávalo keď v jednej diskusii napísal raz jeden čitatel, že si tam Smatana z Havranom skúšali NLP-čko na Rostasa. Až kým som nevidel toto video.
http://www.slobodnyvysielac.sk/video/ako-masmedia-pouzivaju-neurolinguisticke-programovanie-vasej-mysle
Koľko podobností nájdete vy? Ja som ich tam rozhodne pár našiel.
Podávajú informácie aby tak vyzerali ako fakty.
Otázka znie:
Ako by vyzerala spoločnosť ktorá by poznala manipulačné techniky?!

https://www.youtube.com/watch?v=m2W-z2cr5KE

"Faktom ostáva, že tieto techniky sú prítomné všade a vo všetkom, je to celkom bežná prax. Čiže je dôležité, aby ste sa začali VZDELÁVAŤ a začali si byť týmto VEDOMÍ."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tonino Tonino | 21. října 2015 v 16:28 | Reagovat

Presne, aj Hitler také niečo používal, stačí si pustiť niektorí z jeho prejavov, tak ako všetci diktátori, politici, pápeži, teda všetci, ktorí o tom niečo aj vedeli, že ako sa dá takto manipulovať s ľudmi!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.