Zisti kto si a rob to úmyselne.

Téma "výzkumu" může být jakákoliv kravina a jeho obecně prospěšný přínos nula. Pouze pohlaví se počítá

22. října 2015 v 14:28 | afinabul |  Ponerológia
V Česku působí ve výzkumném managementu jen 12 procent žen, průměr EU je 24 procent. Technologická agentura chce podpořit mladé začínající vědce a ženy zvlášť. V letech 2017 a 2018 by mezi ně chtěla rozdělit 180 milionů korun.

Šéfka Technologické agentury, která má za úkol podporovat užší spolupráci firem a akademické sféry, chce vypsat speciální dotační program pro mladé badatele do 35 let, kteří mají se svým týmem přichystaný projekt, jenž by se mohl dobře uplatnit i v byznysu.

"Projekt získá bonus, pokud výzkumný tým povede žena. Nyní je u nás pouze 12 procent žen ve výzkumu ve vedoucích pozicích. Je to nejméně v Evropě," vysvětluje bývalá ministryně životního prostředí v úřednické vládě Jana Fischera, která agenturu, jež ročně rozděluje mezi vědce a podnikatele na tři miliardy korun, vede od roku 2012.

---------------
Takže grant přijde nikoliv za odbornost a kvalitu výzkumu. Nikoliv za přínos případného objevu pro lidstvo. Ale čistě za to, že vedoucí týmu je žena. Téma "výzkumu" může být jakákoliv kravina a jeho obecně prospěšný přínos nula. Pouze pohlaví se počítá.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/11403/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.