Zisti kto si a rob to úmyselne.

Debatní klub

16. prosince 2015 v 14:40 | afinabul |  Audio
Adam B. Bartoš: To, co je dnes módní kritizovat na islámu, se dá říci i o Židech
Debatní klub na téma "migrace"
Migrace je téma skloňované v médiích ve všech pádech a existuje tak i značné množství lidí, kteří k němu zaujímají veřejně deklarované stanovisko. Do Debatního klubu přijali pozvání osobnosti se značně odlišnými postoji. Prvním je Adam B. Bartoš, předseda politické strany Národní demokracie, a druhým Pavel Novotný, bývalý šéfredaktor internetového periodika Extra. Vzhledem ke slovníku Pavla Novotného debatu nedoporučujeme mladistvým. Za Debatní klub konstatujeme, že byl vznesen návrh na Adama B. Bartoše s tím, že můžeme vulgarity a urážky z úst Pavla Novotného "vypípat", ale bylo nám sděleno, že nemáme nic takového činit a debatu ať ponecháme v původním znění.
https://www.youtube.com/watch?v=Eu4n3Kkbbls

Jan Schneider: Žid může přestat být židem, ale zůstává nadále Židem, praví Halacha
Bezpečnostní analytik a bývalý zpravodajec Jan Schneider, hlásící se k judaismu, patří mezi kritiky protiruské hysterie v České republice. V rozhovoru pro Parlamentní listy navíc prohlásil, že "zájmy Spojených států by se měly rozcházet se zájmy evropských zemí". Dodal tehdy: "Není normální, když jsou svazky mezi zeměmi ,nerozborné' a jejich směřování ,na věčné časy a nikdy jinak'. Je mi šoufl z lidí, kteří se chovají vůči Západu stejně devótně, jako jejich předchůdci před sedmašedesáti lety vůči Východu." Schneider stejně tak upozorňoval na masáž v podobě psychologického tlaku na veřejnost, aby si udělala "správný" názor.

Alexandr Vojta pozval Jana Schneidera do Dotazníku na téma "Judaismus" a položil mu mimo jiné otázky na téma židovského extremismu, fundamentalismu a ortodoxie, či zda lze judaismus chápat jako nástroj politiky a ovládání společnosti.

INDEX:
00:13 Abrahám je podle vás historická postava nebo mýtus
08:03 Mohli se následovníci Abrahama, respektive Mojžíše v něčem mýlit?
11:55 Jste vyznavačem judaismu - tedy židem?
20:42 Křesťané i muslimové mají svůj univerzalismus. Co mají vyznavači judaismu?
26:38 Jsou v judaismu nějaké rozpory?
29:51 Islám má šaríu, křesťanství katechismus, co má judaismus
33:20 Role ženy v v judaismu
42:29 Je možné odejít od judaismu, přestat být judaistou - židem?
44:27 Židovský extremismus, fundamentalismus, ortodoxie
48:52 Judaismus a homosexuaita
52:39 Měl by se judaismus liberalizovat?
56:47 Judaismus, jako nástroj politiky a ovládání společnosti?
01:13:47 Židé a zázraky - léčitelé, divotvůrci
https://www.youtube.com/watch?v=nphQx-beG9g

Rabín Daniel Mayer: Vysídlení sudetských Němců bylo správné, situace palestinských uprchlíků v roce 1948 je něco podobného
Propalestinská aktivistka diskutuje s rabínem
Daniel Mayer a Jana Ridvanová v novém Debatním klubu.
Blízký východ je nekončícím zdrojem témat a bohužel i konfliktů. Nejdelší z nich je palestinsko-izraelský nebo chcete-li židovsko-arabský. Konflikt provází termíny a pojmy, jako jsou například sionismus, právo na návrat, historická Palestina, arabské území, střet islámu a judaismu, střet civilizací. Je zřejmé, že autoři zmíněných termínů sledují vždy nějaký cíl a ti, kteří se o problematiku zajímají nebo jsou sympatizanty jedné ze stran, pak někdy i žasnou, co vše lze v rámci argumentací vyprodukovat a tvářit se u toho vážně. Úvodem této debaty si dovolíme uvést jeden z příkladů výuky dějepisu pro 6. ročník základní školy, kde se doslovně píše: "Od dávných dob bylo území Kanaán osídleno Kananejci. Ve 13. století př. n. l. začaly na toto území pronikat kmeny Hebrejců (Židů) a stalo se jejich vlastí. Krátce po usazení Židů v Kanaánu začali na toto území, ale i na Egypt útočit ,Mořské národy', mezi ně patřilii Pelištejci - Filištíni, kteří se usadili při pobřeží Kanaánu a útočili na Židy." Z této krátké ukázky se tak děti v základní škole dozvědí, že Židé na území "pronikají a usazují se na něm" - což předpokládá dobrovolný odchod Kananejců, a naopak "Pelištejci - Filištíni na Židy útočili." - Jedni tedy pronikají a druzí útočí...

Jaká je informovanost lidí o zvoleném tématu. Co kdo přečetl nebo si nastudoval? Kdo si dal práci s hledáním a srovnáváním zdrojů, hledání odpovědí i za cenu, že přijde iluze? Takoví lidé jsou a najdeme je i mezi samotnými Židy, Norman Finkelstein, Šlomo Sand, Miko Peled, Ilan Pappé a celá řada dalších. Do Debatního klubu na téma Palestina - Izrael přijali pozvání lidé, zastávající principiálně odlišné pozice. Rabín Daniel Mayer a propalestinská aktivistka Jana Ridvanová.
https://www.youtube.com/watch?v=1oemwoYBPbQ

http://nassmer.blogspot.sk/2015/11/jan-schneider-zid-muze-prestat-byt.html
http://nassmer.blogspot.sk/2015/11/rabin-daniel-mayer-vysidleni-sudetskych.html
http://nassmer.blogspot.sk/2015/12/adam-b-bartos-to-co-je-dnes-modni.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jamiessug Jamiessug | E-mail | 15. ledna 2019 v 3:39 | Reagovat

~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/co40y
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.