Zisti kto si a rob to úmyselne.

Jak přežít teroristický útok

27. října 2016 v 12:59 | afinabul |  Ponerológia
Před měsícem jsem se v tomto článku zabýval připraveností občanů naší země na možný útok teroristů. A lehce jsem rozebral základní postupy, které vám pomohou přežít. V dnešním článku se podíváme podrobněji na to, o čem jsem psal.
Bohužel dnes není svět bezpečné místo a kdykoliv tak náš život může být ohrožen. Setkat se můžeme s několika druhy útoků:
Útok nožem
Nůž je velmi dostupná avšak nejméně efektivní zbraň. Útočník musí být v přímém kontaktu s obětí a díky tomu může ohrozit jen malé množství lidí.
Riziko útoku nožem tkví v jeho malé velikosti a až do poslední chvíle skrytého nošení. Samotný útok v drtivé většině případu probíhá velmi rychle a jde o sérii krátkých bodnutí (v žádném případě nelze očekávat, že útočník bude čekat, zda se mu první bodnutí povedlo).
Obrana proti tomuto útoku musí být naučená (automatická) a v případě, že napadený nemá výcvik v sebeobraně, pak je doporučováno co nejrychleji utíkat pryč. Při obraně je potřeba útočníka zbavit zbraně a možnosti v útoku pokračovat. V případě útěku není potřeba se schovávat.
Pokud je obrana nevyhnutelná, pak doporučuji použít vše, co je kolem - židle, tyč, kusy nábytku, větev... Prostě cokoliv, co vám pomůže držet se od útočníka dál.
Útok střelnou zbraní
Střelná zbraň je oproti noži hůře dostupná, ale více efektivní. Lze s ní útočit na velkou vzdálenost a ohrozit více lidí.
Teroristé většinou útočí na vzdálenosti několika desítek metrů. Je potřeba si však uvědomit, že střela je smrtící po celou dráhu letu. Tomu je nutné i přizpůsobit chování.
První reakcí by mělo být zalehnutí a zhodnocení situace. Je potřeba zjistit odkud je útok veden (ideálně i kolika útočníky a zda to není z více směrů) a najít únikové trasy s možností krytů (zdi, železobetonové konstrukce, blok motoru auta a pod.). Běžně používané náboje ráže 7,62x39 mm mají velkou kinetickou energii a je potřeba mít na paměti, že střely projdou mnoha druhy překážek.
Pro boj s takto ozbrojeným útočníkem je potřeba být vycvičen a adekvátně ozbrojen. Pro běžného civilistu to znamená co nejefektivněji se snažit z místa útoku utéct. Útěk musí probíhat způsobem přesunu od jednoho krytu k druhému. Při běhu je dobré měnit náhle jeho směr.
Pokud je boj s takovýmto útočníkem nevyhnutelný, pak je doporučováno počkat si, až bude zbraň přebíjet. V tu chvíli je nejzranitelnější a jelikož je ve stresu, bude mu to trvat déle a může být nečekaným zvratem situace překvapen.
Útok pomocí výbušniny
Tento útok je velmi zákeřný. Může způsobit velké škody a ztráty na životech, protože jde o situaci, kterou nikdo nepředpokládá.
Samotná instalace výbušného zařízení je v dnešní době bohužel velmi snadná. Lidé si málo všímají svého okolí a nedokážou toto jednání identifikovat. Obdobně nevšímavě se mnozí lidé pohybují na rušných místech. Nevěnují pozornost chování jiných a jen několik z nás by bylo schopno odhalit sebevražedného atentátníka.
Je tedy nutné se naučit všímat i maličkostí v chování lidí, je potřeba umět správně vyhodnotit podezřelou situaci a správně na ni reagovat.
Výbušné systémy jsou konstruovány tak, aby dokázaly zabít a zranit co nejvíce lidí. Mohou být umístěné v taškách, batozích, autech, ale i v rámech kol, krabicích a pod. Atentátník je pro zvětšení smrtícího účinku může naplnit hřebíky či ocelovými kuličkami.
V případě, že se stanete svědky bombového útoku a máte to štěstí, že přežijete, je potřeba se i nadále chovat opatrně. Předpokládejte, že v blízkosti může být další nálož nebo útočníci, kteří půjdou po příslušnících záchranných složek.
Minimalizovat riziko ohrožení touto formou útoku lze skutečně velmi těžko. Ale jak jsem uvedl výše, je nezbytné, aby si lidé začali více všímat svého okolí.
A poslední rada na závěr:
V případě útoku předpokládejte, že to útočník nebude mít zájem vzdát. A neřešte "nefér" postupy. Je to jen o jednom - buď vy, nebo on.
http://obcanska-neposlusnost.blog.cz/1610/jak-prezit-teroristicky-utok
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hectorkip Hectorkip | E-mail | 15. dubna 2018 v 2:04 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://go2cut.ru/ae5
*
*
*
*-

2 FrankJeatt FrankJeatt | E-mail | 4. května 2018 v 12:12 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

3 Antonioalmor Antonioalmor | E-mail | 6. května 2018 v 14:00 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*---

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.