Zisti kto si a rob to úmyselne.

Redaktor největších rakouských novin obviněn kvůli článku o migrantech z nenávistné mluvy

29. října 2016 v 3:29 | afinabul |  Ponerológia
Redaktor největších rakouských novin Kronen Zeitung bude souzen za nenávistnou mluvu kvůli komentářům, které loni napsal o migrační krizi.
25. října 2015 psal Christoph Biro o masách migrantů projíždějících syrským venkovem a v té reportáži v listu Kurier se zmiňoval o násilných útocích a ničení majetku, kterého se migranti dopouštěli.

Pan Biro nazývající většinu migrantů "testosteronem pohánění Syřané" prováděl výčet četných zpráv o migrantech provádějících podle jeho slov "extrémně agresivní sexuální útoky."
Rovněž podrobně uváděl, jak afghánští muži ve vlacích, které je převážely do Německa, seřezávali povrchy sedaček, protože odmítali sedět tam, kde předtím seděl křesťan.
Tento komentář v té době vyprovokoval negativní reakci s tím, že proti panu Biro bylo tehdy době podáno 37 stížností. V té době také na čtyři týdny opustil svůj pracovní post s odůvodněním, že mu unikla perspektiva a rozsah této situace.
Mnozí včetně rakouské drážní společnosti ÖBB popírali, že by Afghánici ničili jejich sedačky, ač případy sexuálních útoků během loňského roku v Rakousku prudce narostly.
Prokurátor ve štýrské metropoli Grazu potvrdil, že po trestním oznámení levicové skupiny SOS Mitmensch budou proti Birovi za jeho komentáře usilovat o trestní obvinění. Zmíněná skupina letos také pro Rakušany vydala příručku, jak lze lidi za zločin nenávistné mluvy úspěšně pohnat k soudu.
SOS Mitmensch popisuje samu sebe jako nátlakovou skupinu lidských práv a je zaníceným odpůrcem rakouské proti masové migraci se stavící strany Svobody (FPÖ), které během migrační krize výrazně v průzkumech narostly preference. Šéf této levicové skupiny Alexander Pollak tvrdil, že jeho organizace byla zaplavena žádostmi o radu, jak správně ohlašovat proti-migrační komentáře policii.
Ač v Německu a v Rakousku byla úspěšně stíhána za anti-migrantskou nebo i k migrantům kritickou rétoriku řada soukromých osob, tak případ pana Bira je první, kdy byl v Rakousku od počátku migrační krize stíhán někdo od tisku. K podobnému případu došlo v sousedním Německu, když obviněním čelil komis Jan Böhmermann za urážku tureckého prezidenta v hrubé básni recitované v jeho televizním programu; obvinění proti němu bylo ale během října prokurátory zrušeno.
Ani politici nejsou imunní vůči vyšetřování nenávistné mluvy. Vídeňský prokurátor v současnosti hledá jak obvinit vůdce FPÖ Heinz-Christian Stracheho kvůli příspěvkům, které na jeho Facebookové stránce vystavili jiní uživatelé, což může být podle rakouského práva považováno za buřičství. Prokurátoři zkoumají, zda může pan Strache nebo jeho personál být hnán k odpovědnosti za to, že ty urážlivé komentáře dost rychle neumazal.
Žitňanská: Strašenie údajnou stratou slobody slova slúži len na ďalšiu radikalizáciu spoločnosti
http://www.hlavnespravy.sk/zitnanska-strasenie-udajnou-stratou-slobody-slova-sluzi-len-na-dalsiu-radikalizaciu-spolocnosti/852039
Výroky Matoviča a ĽSNS pôjdu na výbor, Danko chce obmedziť poslancom imunitu
http://www.hlavnespravy.sk/vyroky-matovica-a-lsns-pojdu-na-vybor-danko-chce-obmedzit-poslancom-imunitu/851940
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.