Zisti kto si a rob to úmyselne.

Česká republika bude oficiálně od dubna rozvojovou zemí

26. února 2017 v 18:22 | afinabul |  NBS
S eurem byste dopadli jako Řecko, říká známý ekonom Hans-Werner Sinn


JPMorgan se rozhodl přesunout Českou republiku z kategorie rozvinutých zemí do skupiny zemí rozvojových na dolarovém kapitálovém trhu, který banka kontroluje z pověření FEDu, protože ČR už nesplňuje podmínky rozvinuté země. Těch parametrů je několik, nejde jenom o průměrnou mzdu, ale především o kupní sílu, délku splácení hypoték, průměrnou útratu rodiny a poměr příjmů a výdajů k počtu dětí. Česká republika sice má nízkou nezaměstnanost, ale jak už jsem na AE News mnohokrát varoval, je to pouze za cenu "jalové zaměstnanosti". To je taková zaměstnanost, která negeneruje ve společnosti dostatek peněz na pokrytí životních nákladů, takže člověk sice pracuje, ale ještě si musí chodit pro přídavky, příspěvky a dávky od státu, anebo si musí půjčovat u bank nebo nebankovních společností na spotřební nákupy určené na jiné věci, než je financování bydlení. Stát tak sice má nízkou statistickou nezaměstnanost, ale účetní nezaměstnanost dosahuje až 12% v České republice.

A to je důvod, proč JPMorgan zařadí od dubna zemi mezi rozvojové, protože hlavním parametrem rozvinutého státu je, že průměrný roční příjem (per capita) za rok je $38,000 a Česká republika se dlouhodobě pohybuje okolo $21,000 a to je nedostatečná úroveň pro přiznání statusu rozvinuté země [2]. Nízké příjmy v České republice jsou tlačeny hypotékami a taženy německým průmyslem. Z ekonomického hlediska je tento model "push-pull economy" sice pro udržení nízké nezaměstnanosti výhodný, ale v dlouhodobém horizontu může představovat časovanou nálož. Pokud Německem tažené zakázky zkolabují, obrovské portfolio hypoték a zadlužení v ČR se svým "push" efektem domácí ekonomiku a hypoteční trh doslova semele. Lidé si nevydělají tolik, kolik potřebují k tomu, aby mohli dosáhnout standardu rozvinuté země. Push-pull ekonomický efekt je neúprosný.

http://aeronet.cz/news/tak-se-jim-to-povedlo-cesti-politici-po-28-letech-dovedli-republiku-zu-grunt-a-od-dubna-bude-zarazena-mezi-rozvojove-zeme-spolu-s-vietnamem-albanii-a-bangladesi/


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Metla Metla | 27. února 2017 v 3:17 | Reagovat

Tú desatinnú čiarku by ste mohli prestať používať na oddeľovanie tisícok. V našich končinách sa desatinná čiarka používa na oddeľovanie celých a desatín.
Nie sme zatiaľ v Amerike, aj keď sme ich kolóniou. Tešme sa, že nám zatiaľ ešte dovolili používať náš jazyk a merné jednotky.

2 roro roro | E-mail | 27. února 2017 v 11:49 | Reagovat

...JPMorgan ?

to tato totalne smiesna zmeska degeneratov sa rohodla zaraadit CR medzi rovojove krajiny ?

hehehehehe...

on je este niekto, co berie vazne tuto agenturu, ktoras nema vobec jasno v tom co je trh a ekonomika a ktorej odhady boli vzdy podla toho, co sa babe snilo ?

moj nazor je, ze CR je na tom dalejo lepsie, ako USA, ktore su veducim krajin tretieho sveta a zaostalosti.

este raz - JPMorgan sa nechyta a neda sa ani porovnat s tym, co na tuto temu povie dedko a babka.

3 dusan dusan | 27. února 2017 v 18:23 | Reagovat

neviem neviem metla , ale tolke triliony dlhov nezameties pod koberec len tak .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.