Zisti kto si a rob to úmyselne.

Jsem židovka. Nevidím rozdíl mezi třicátými lety a dneškem

12. února 2017 v 21:02 | afinabul |  Bratia
Carol Hedges nám telefonuje z Lutonu v Bedfordshiru, dobré odpoledne.
Carol Hedges: Dobré odpoledne. Poslouchám všechny ty komentáře. Můj původní email pro vás byl ve skutečnosti k té otázce, zda je Trump fašista a co se vlastně děje. Ráda bych obě věci spojila. Protože poslouchám všechny ty komentáře, z obou stran, a z mého hlediska, pro mě je to důkazem, jak se změnily naše postoje vůči skupinám lidí a lidem. Když se podíváme na tu trajektorii, na které teď jsme... Já jsem židovka. Moji prarodiče zahynuli v Osvětimi. Odmítli utéci z Německa, protože si mysleli, že Němci jsou civilizovaní lidé, kteří Hitlera prohlédnou a prohlédnou všechnu tu politickou manipulaci, k níž v Německu docházelo. Tak zahynuli.
A to, čeho já jsem teď svědkem, a co slyším od lidí a co teď každý den čtu na Twitteru, to je stejná trajektorie. Protože máme jízdu vůdců, jako je Trump, Mayová v naší zemi, kteří všichni slibují, že učiní naši zemi znovu velikou a zachovají naši suverenitu a naši totožnost. A zároveň jsme svědky toho, jak se některým skupinám lidí, některým menšinám ve společnosti nenápadně připisuje vina. V éře mých prarodičů to byli židé. Dnes to jsou muslimové, migranti, občané Evropské unie, uprchlíci. A teď se nám nenápadně slibuje, že jakmile tyto lidi z naší země odstraníme, anebo jim zabráníme, aby do naší země přicházeli, jakýmsi záhadným způsobem bude obnovena naše někdejší sláva a prosperita.
A také jsme svědky toho, že naši politikové, vidíme to u konzervativní ministryně vnitra Amber Ruddové, a bulvárnější tisk, odmítají jasně promluvit a jasně odsoudit útoky na menšiny a xenofobii.
Nevidím žádný konkrétní rozdíl mezi Německem ve třicátých letech a tím, co se děje dnes. Jsme obětí sémantické maniupulace. Máme nyní alt-pravici, máme alt-fakta a máme alt-pravdu. A myslím, že to, co se dnes děje, je alt-fašismus.
Máme dnes určitý druh myšlení, jde o snahy lidi segregovat, rozdělovat je do rasových nebo do náboženských skupin. Snahy démonizovat tyto lidi a připisovat jim vinu za všechny problémy, s nimiž země zrovna zápolí. Ve společnosti začíná mezi lidmi převládat alt-fašistický postoj.
http://blisty.cz/art/85706.html

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luce Large Luce Large | E-mail | Web | 12. února 2017 v 21:19 | Reagovat

Možno mi nebudeš veriť, ale práve pred chvíľou som môjho bratovi písala úvahu o nacizme na náboženstve. Ja proti židom nemám nič. Ale uričte nepodporujem náboženstvo (moslimské), ktoré dovoľuje mužom zabíjať ženy iba preto, že na sebe nemá šatku, alebo nedokáže porodiť dieťa. to mi príde choré. Netvrdím, že sa tak spravajú všetci, ale média nám denno denne servirujú iba to čo chcú, čo ovplyvňuje našu averziu voči tomuto náboženstvu. Moji  starší učitelia zo školy často vraveli, že v správach sa ozívali iba samé chvály na štát a dnes pozorujeme a počúvame iba samé zlo.
Všetci sme ľudia a mali by sme voči sebe trochu loajalnejší, než doteraz sme. Nemalo by nás rozdeľovať náboženstvo, rasa, jazyk.

2 Fgtrdfre#cdsdws Fgtrdfre#cdsdws | E-mail | 2. února 2018 v 3:37 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: https://lc.cx/M3m9

**** Download here: Link: https://301.li/8xz6b

w
w
w--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.