Zisti kto si a rob to úmyselne.

"Plán B" pre Holandsko

26. února 2017 v 13:55 | afinabul |  NBS
Holandský parlament uprostřed rostoucího skepticismu vůči jednotné evropské měně vede šetření, zda by mohl pohřbít euro.
Poslanci hlasovali jednohlasně, že se zpracuje hlášení ohledně obav z nízkých úrokových sazeb Evropské centrální banky, které v Holandsku poškozují věřitele.
To přezkoumá, zda je pro Holandsko technicky možné se z této měny stáhnout.

Výsledek tohoto šetření nemá přijít před parlamentními volbami v březnu, v nichž nejspíš v rámci šíření populismu Evropou největší zisky zaznamená strana euroskeptiků zaměřených i proti islamizaci Geerta Wilderse.
De Dagelijkse Standaart hlásí, že tento krok podnítil Pieter Omtzigt z konzervativní Křesťanskodemokratické strany náležející k establishmentu, a to nejspíš jako pokus něčím předčít pana Wilderse a přetáhnout své bývalé stoupence zpět z jeho Strany svobody.
Pan Wilders slíbil, pokud se v březnu dostane k moci, referendum o členství v euru, kdy průzkumy naznačují, že se jeho strana v Dánském parlamentu objeví jako ta největší. Ostatní strany nejspíš ale zformují koalici, aby mu znemožnily stát se ministerským předsedou, a znemožnily Straně svobody vládnutí.
Načasování tohoto šetření naznačuje, že strany mainstreamu mají v Holandsku ze vzestupu popularity pana Wilderse čím dál větší obavy až do té míry, že jsou připraveny některé z jeho politik v naději na oslabení jeho podpory třebas i imitovat.
Pan Widers byl tento týden na chvíli nucen svou kampaň přerušit, když vyšlo najevo, že člen jeho bezpečnosti asi předával policejní informace o jeho plánech marokánskému gangu.
Holandské noviny Algemeen Daglad přišly s tvrzením, že tento policista, který je sám marockého původu, byl vyšetřován kvůli porušení bezpečnostních předpisů už v minulosti a že jeho bratr byl od policie vyhozen za úniky informací a byl rovněž vyšetřován za znásilnění.
Rozhodný postoj pana Wilderse proti islamismu jej uvedl do situace, kdy vyžaduje 24 hodinovou policejní ochranu proti hrozbám islamistických extremistů.

https://www.youtube.com/watch?v=jeQtU-sk8wc
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.