Zisti kto si a rob to úmyselne.

Večera s Havranom II

22. února 2017 v 22:15 | afinabul |  Z domova
Rozhovor s Koronim v Informačnej vojne:
Témy:
1) Aktuálne udalosti
2) RTVS - verejnoprávna fraška: mainstream vs. alternatíva
----
----------------------------------

V akom stave je dôvera médií, prečo viac ako 30 percent Slovákov dôveruje "alternatívnym médiám" ktoré šíria nekvalitné povery? V čom zlyhávajú mainstreamové média, v čom by mali pridať a ako obnoviť dôveru čitateľov a poslucháčov?

Šimečka
Dobšinský
Koroni
Havran
*

Dobšinského dnes (Sobotné dialógy) premiérovi Ficovi: "Konám v záujme koncesionárov RTVS!" je stokrát omieľaná lož. Dobšinský koná úplne opačne, zjavne ako člen opozičnej politickej strany, ktorý sa vydáva za reprezentanta a zástupcu koncesionárov, tí majú vlastný názor - aj na prácu brblavého (vadná dikcia) Dobšinského.
http://blog.hlavnespravy.sk/647/rtvs-radio-verzus-premier-robert-fico-a-verejnopravne-sobotne-dialogy/

Alternatívne média berú za svoj vznik stav informovania pri vojne v Iraku:

https://www.youtube.com/watch?v=_0o7FzHHe18
https://www.youtube.com/watch?v=52h8OJCMyRI

Namíchej příběhy, emoce a informace! Diváci přestanou přemýšlet a začnou prožívat! Zrodil se "infotainment", zábavný informační obraz našeho světa - v tomto případě irácké války. Britský dokument "Válka o Irák trvala sedm set dvacet hodin. Snažil jsem se sledovat všechny důležité události, snažil jsem se být u všeho. Ale bylo naše zpravodajství objektivní?" uvažuje žurnalista DANNY SCHECHTER. "Vláda prezidenta Bushe využila útoku z 11. září jako záminky pro uskutečnění tajných plánů k invazi do Iráku, které měla připraveny už před tímto datem. Média byla zmobilizována, aby podporovala válku proti teroru. Ameriku zaplavila vlna patriotismu. Televizní moderátoři si připnuli na klopy vlaječky..." takto uvažuje průvodce pořadem, který natočila britská produkční společnost Globalvision. Nejde o objektivní nezaujatou analýzu, ale naopak o vášnivě zaujatý pohled člověk, který události interpretuje svým autorským pohledem. Má pravdu on nebo mediální tým prezidenta Bushe? Uvažujme všechny argumenty a nehledejme jednobarevné odpovědi. O ty vlastně nejde, tento film nás především upozorňuje na možnosti využití a zneužití médií v moderním globalizovaném světě.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.