Zisti kto si a rob to úmyselne.

Agent, jehož Izrael nasadil do řad ISIS

16. června 2017 v 12:39 | afinabul |  Bratia
kratene
Prezident USA Donald Trump údajně sdělil ruskému ministru zahraničí tajné informace, jimiž podle ABC News ohrozil izraelského agenta, působícího v ISIS. Členové izraelské zpravodajské komunity navrhují omezit sdílení tajných informací mezi Izraelem a USA. Agent, jehož Izrael nasadil do řad ISIS, přinesl cenné informace. Mimo jiné zprávu o tom, že ISIS se pokusí propašovat do amerického letadla bombu v notebooku.
Matt Olsen, bývalý ředitel Národního centra pro boj s terorismem prohlásil, že nedošlo jen k ohrožení tohoto konkrétního zdroje, ale i dalších zdrojů do budoucna. "Rusko není součástí koalice proti ISIS a (v této věci) není naším partnerem."
Ke kauze se pro média vyjádřili i dva bývalí ředitelé Mosadu a nebrali si servítky. Šabtaj Šavit (ve funkci 1989-1996) označil Trumpa za "slona v porcelánu". "Kdyby se mě někdo zítra zeptal, jestli poskytnu nějaké informace CIA, udělal bych všechno pro to, aby je nedostali. Nebo bych chránil napřed sebe a dal jim je, až když budou totálně neutralizované." Dani Jatom (ve funkci 1996-1998) v rozhovoru pro Radio 103FM šel ještě dál, když prohlásil: "Američany je třeba potrestat, abychom neměli Trumpa v pozici, kde bude opět v pokušení (udělat něco takového). Nesmíme mu předávat informace, nebo mu poskytovat jen částečné, aby nemohl ohrozit žádný zdroj."
http://www.ztis.cz/rubrika/zidovske-komunity-ve-svete/clanek/trumpleak-udajne-ohrozil-izraelskeho-agenta-uvnitr-isis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.