Zisti kto si a rob to úmyselne.

USA v roce 1865

15. srpna 2017 v 20:35 | afinabul |  Bratia
kratene

Po skončení občanské války v USA v roce 1865 došlo k rozpadu ekonomik jižanských států. V té době nastal první exodus bílého muže z amerického jihu na sever do měst a právě tehdy vznikl v USA dodnes děsivý pojem "white flight", tedy "bílý útěk" a jde o jednu z nejčernějších kapitol americké historie. Poté, co byla rozpuštěna konfederační armáda a černoši na jihu dostali dekretem amerického kongresu svobodu, začalo období teroru, který vyhnal z amerického jihu většinu amerických bílých rodin a ekonomika země byla vržena o 50 let nazpět. Bývalí otroci totiž dostali od amerického kongresu nárokový titul na kompenzace za práci, ovšem tyto nároky měli uplatňovat vůči svým bývalým otrokářům.

Vzhledem k tomu, že černoši na plantážích nechtěli pracovat ani za mzdu už jako svobodní, většina bavlníkových plantáží na jihu USA do roku 1875 zkrachovala a americké bílé rodiny se stěhovaly do měst na severu. Jejich farmy byly zkonfiskovány vítězným Severem a nově příchozí carpetbaggers neměli k zemědělství a bavlně vztah. Na jednotlivých farmách zůstával jen personál a služebnictvo, které se staralo o dům, ale nikoliv o plantáže, které byly ponechány ladem. Již v zimě 1865 byly ve Virginii hlášeny pogromy na bílé obyvatelstvo, kdy gangy bezprizorních černochů začaly mít hlad. Dokud bylo pěkné počasí, tak kradli dobytek, slepice a ovoce ze stromů. Ale po příchodu zimy, která je na americkém jihu ve znamení dešťů a nízkých teplot lehce nad nulou, začaly první problémy. Černoši obvykle přicházeli za svými bývalými nadřízenými, předáky pracovních skupin z plantáží a chtěli ubytování a hlavně jídlo. V mnoha případech to končilo střelbou, kdy černoši vyrabovali hospodářství a nechali za sebou mrtvé lidi.

V té době veškerou bezpečnost nad USA měl americký kongres, který ovšem pohlížel na jih USA jako na dobyté území, kde si každý může vzít, co se mu zlíbí. Právě v té době vznikl impuls pro vznik domobrany a milice. Jenže miliční právo podle ústavy musel schválit státní kongres každého státu, ale těsně po válce byl jih okupovaný a místní parlamenty nemohly zasedat. Nebyl tedy nikdo, kdo by milice posvětil. Byla tak využita právní klička ve federálním zákoně o ozbrojených sborech, v nichž byla uvedena formulace, že milice, které mají uniformu, hodnost a identifikaci členů, musí být registrovány parlamentem státu unie. Tato klička tak vedla ke vzniku Ku-Klux-Klanu, protože kápě nenesou žádné hodnosti, žádné nárameníky a členové podle tváře nejsou identifikovatelní. Tím se obešla zákonná povinnost pro registraci milice, protože zbraň mohl nosit kdokoliv, ale pokud nebyl identifikovatelný, nepodléhal registraci.


Ku-Klux-Klan sehrál klíčovou úlohu v potlačení černošského řádění a působil aktivně až do roku 1871. Kvůli represím ze strany amerického a tehdy již plně židy ovládnutého kongresu přešel do ilegality a útlumu. Obnova fungování KKK přišla až v roce 1915 v reakci na založení židovského FEDu v prosinci 1913 a trvala až do roku 1944. Po válce došlo k třetímu obnovení činnosti, která trvá dodnes. O hlavní úloze KKK není na Wikipedii nic jiného, než snůška lží a blábolů, které se snaží KKK vykreslit jako templáře, assassiny a další bludy a pitomosti. Jakýkoliv pokus o editaci záznamu na Wiki je ihned po chvíli smazán. Není to kvůli černochům, ale proto, že KKK bojoval po roce 1865 proti tzv. carpetbaggers, kteří přicházeli ze severu na jih konfiskovat a obsazovat dobytou půdu a nemovitosti. Byli to první předchůdci dnešních exekutorů. Kongres totiž po vyhrané válce zkonfiskoval půdu a majetky drtivé většině jižanských elit, bílých zámožných rodin, které podporovaly válečné úsilí Konfederace a jejich majetky přišli ze severu obsadit, hádejte kdo? Židé! Většina carpetbaggers byli Židé z New Yorku, Baltimore a dalších velkých měst na severu, ale židé přicházeli z celých USA, právě v době, kdy v USA končila na Západě zlatá horečka a kteří za laciný peníz nakoupili u vojenské konfiskační správy ve Washingtonu dekrety na pozemky a nemovitosti na dobytém jihu.

Dobová jižanská ilustrace žida Carla Schurze, původem německého revolucionáře, který byl po konci občanské války v USA ministrem vnitra a prodával pozemkové a konfiskační dekrety na pozemky a nemovitosti na Jihu. Na obrázku je v roli carpetbaggera, přistěhovalce ze severu, který přišel obsadit s dekretem v ruce zkonfiskovanou jižanskou půdu a nemovitosti.

Proti těmto Židům bojoval KKK způsobem, jaký byl tehdy obvyklý. Odchyceného Žida obvykle pověsili na strom a dali mu na krk ceduli "carpetbagger". Tímto způsobem byl vysílán vzkaz Židům na sever, že na americkém jihu nejsou vítáni a kdokoliv se pokusí ukrást jižanům majetek s vystaveným exekučním dekretem v ruce, bude viset. Tato praktika slavila značný úspěch a židé nikdy na americkém jihu nezískali takovou kontrolu a moc nad politikou, bankami a obchodem jako v severních státech. Toto je nezpochybnitelná zásluha Ku-Klux-Klanu. Dodnes KKK funguje jako skupina ochránců odkazu amerického bílého muže, osadníka, který nesouhlasí s vlivem, jaký získali Židé na americký kongres už v letech 1860 až 1865, kdy zbrojní průmysl severu financovala britská banka Rothschild, která konspirovala skrze pomoc severu proti Francii, která měla imperiální zájmy v Mexiku a Napoleon III. potřeboval bavlnu od Konfederace. Přesto však Francie i Velká Británie zůstaly během občanské války v USA stranou. Vítězem se stala nakonec rodina Rothschild, která po výhře severu instalovala do amerického kongresu své lidi, což vedlo nedlouho poté k založení FEDu.
http://aeronet.cz/news/proc-tolik-nenavisti-proti-milicionarum-z-ku-klux-klanu-kteri-po-obcanske-valce-v-usa-veseli-po-stromech-pejzate-pany-predchudce-dnesnich-exekutoru-genericky-a-nepodepsany-copypaste-clanek/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.