Zisti kto si a rob to úmyselne.

Václav Havel byl úplně jiný vězeň

18. listopadu 2017 v 12:03 | afinabul |  Ponerológia
kratene

Ludvík Zifčák: Václav Havel po dobu svého pobytu ve věznici v Ostravě-Heřmanovicích měl úplně jiný vězeňský režim, než měli ostatní vězňové. Dostával dárky, měl různé výhody nejen ze strany věznice, ale ze strany prostě lidí. Koneckonců dodneska je známo, že když byl propuštěn z pražské věznice, tak před věznicí ho čekal vůz jedné z ambasád, která si ho odvezla přímo na ambasádu.
Ludvík Zifčák: Já jsem byl zpravodajský důstojník, který měl na starosti organizaci umělé skupiny, disidentské skupiny. Ta se jmenovala Nezávislé studentské sdružení. Toto sdružení v podstatě stálo za organizací akce 17. listopadu a pořádání samotného pochodu. Tato skupinka měla za cíl nejen proniknout mezi další disidentské skupiny, ale měla také za cíl navázat kontakt s vůdci jednotlivých skupin v České republice. To znamená Charta 77, Demokratická iniciativa, HOST a podobně. Což se taky nakonec podařilo. No a tahleta skupina měla za cíl přivést tehdejší průvod na Národní třídu.
http://www.freeglobe.cz/Articles/1697-ludvik-zifcak-mrtvy-student-smid-vzpomina-na-listopad-slo-nam-o-vymenu-spicek-uvnitr-ksc.aspx

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 juraj juraj | 19. listopadu 2017 v 20:32 | Reagovat

tak je to pravda čo mi hovoril jeden mladý srb,ktorý utiekol? z vojvodiny na slovensko ked "výnimoční" demokrati bombardovali juhosláviu.no čo už.dejiny sveta sú plné klamstiev.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.