Zisti kto si a rob to úmyselne.

Reforma úspešná: Slovensko začína mať západné zdravotníctvo

8. ledna 2018 v 8:23 | afinabul |  Z domova
Zdravotníctvo v troskách a 45 miliónov v ľufte! Zachráni nás Tomáš Drucker?!
Kto velí úradníckej chobotnici v zdravotníctve? Hosť:
MUDr. Andrej Janco youtube.com/watch?v=XYoDL_KXVEo
V akom stave je zdravotníctvo a nový elektronický systém? Prečo sme zaplatili už milióny EUR a nefunguje a prečo všetky európske krajiny vyvíjajú rovnakú vec? Nebolo by lepšie, aby si tieto projekty delili krajiny medzi seba tak, že jedna vyvinie systém na dane, druhá na zdravotníctvo, tretia na dopravu a budú si tieto projekty medzi sebou zdieľať? A prečo v čakárni ľudia čakjú dlhé hodiny na ošetrenie? Kedy sa už tento skostnatelý systém zmení? Život je krátky, umenie dlhé, príležitosť prchavá, pokusy neisté, rozhodovanie ťažké... Predsa však musíme liečiť! Hippokrates, predstaviteľ kósskej školy, grécky lekár, zakladateľ medicíny ako vedeckého oboru, * 460 pred Kr. - † 380 pred Kr

https://www.youtube.com/watch?v=qJhpnwQAqJc

Zdravotnictví v Británii se hroutí. Připomíná země třetího světa.
Pacienti čekající na pohotovosti více než 12 hodin, chodby plné lůžek s pacienty čekající na přijetí, neurgentní operace posunuté na neurčito, píše New York Times.
Mluví se dokonce o tom, že britské zdravotnictví je v největší krizi za desetiletí a systém zcela kolabuje.
Někteří doktoři otevřeně mluví o tom, že podmínky v nemocnicích připomínají podmínky třetího světa.

As an A&E consultant @UHNM_NHS I personally apologise to the people of stoke for the 3rd world conditions of the dept due to #overcrowding pic.twitter.com/HW5JR8PSJ2
- Dr Richard Fawcett (@docfawcett) 2. ledna 2018

Kde leží problém? V prvé řadě v penězích. Stejně jako stát nemá peníze na policii, a město Londýn zavádí novou daň, aby tento nedostatek pokrylo, tak peníze chybí i ve zdravotnictví.
Jako obvykle vrcholní politici popírají, že se něco děje. Premiérka May řekla, že zdravotnictví je na tom lépe, než dřív. Ale obrázek přímo z nemocnic je jiný. Situace v Kingston Hospital prý připomíná scénu z přeplněného letiště.
"Není v tom žádný systém ani řád, je to džungle," stěžuje si Nancy Harper, která do nemocnice doprovází svou matku. "Jsme tu už pět hodin a málem jsme byli na řadě, ale pak přišel někdo více nemocný, a začíná to znovu."
Neurgentní případy jsou rovnou posílány pryč. V roce 2016 bylo z čekáren nemocnic posláno bez vyšetření domů 9 milionů pacientů.
Tlak na lékaře vyvolává jejich rezignace a ti jsou stále častěji nahrazováni doktory z Indie nebo Pakistánu. Běžný britský občan nám naše české zdravotnictví může jen závidět.
https://stredoevropan.cz/2018/01/04/zdravotnictvi-v-britanii-se-hrouti-pripomina-zeme-tretiho-sveta/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.