Zisti kto si a rob to úmyselne.

Angažované představení, kde Ježíš znásilní muslimku

31. března 2018 v 9:50 | afinabul |  Ponerológia
Brno. Angažované představení, kde Ježíš znásilní muslimku. Ježíš, který pro nás znamená "kdos bez viny, hoď kamenem", který je symbolem "nastavení druhé tváře", sleze z kříže a znásilní muslimku. Proč? Protože jste fašisti!


article_photo
Protože prý podle angažovaného režiséra " naše bohatství závisí na na tisícovkách mrtvých na Blízkém Východě". Protože autor relativizuje utrpení obětí islámského vraždění a jako nějaký ultralevičák je přesvědčen, že si za to můžou samy. Že si za to můžeme sami, protože necítíme dost vinu, nekajeme se dost za svoje "privilegia". Protože nic s ničím nesouvisí. Protože koloniální minulost. Protože nenávist k vlastní kultuře, k vlastní společnosti. Protože islám je v očích těhle extremistů oběť.
Hostující představení se koná v angažovaném brněnském divadle Husa na provázku, financovaném městem (náměstek pro kulturu je Hollan z Žít Brno). Chorvatský režisér Oliver Frljić s ním provokuje už od roku 2016, hra se setkala s velmi negativní reakcí v Polsku i Rakousku.
A teď si představte ten povyk, kdyby někdo takhle použil Mohameda. Co naši křesťané? Nechají si to líbit?
"Představení Naše násilí, vaše násilí přináší pohled na Evropu, která byla (naivně) překvapena uprchlickou krizí. Evropu, která bez skrupulí zapomněla na svoji koloniální historii, když zavírala hranice pro ty, kteří utíkali před následky evropské a americké politiky. Jako by ve 20. století zabedněně udělali jen jednu jedinou věc - živili národní narcizmus, který učí, že jedna masa lidí je lepší než ta druhá, zatímco zapomínali na to, že ignorace je taky forma násilí. 21. století pokračuje ve výuce té samé lekce, ale používá novou zbraň - strach. A strach je ten nejznámější pocit zatracených.
Z těchto důvodu klade představení Naše násilí, vaše násilí několik nepříjemných otázek: Jsme si vědomi, že naše bohatství závisí na tisícovkách mrtvých na Blízkém Východě? Truchlíme kvůli obětem teroristických útoků v Paříži a Bruselu stejně jako kvůli těm, co zemřeli v Bagdádu nebo Kábulu? V kterém přesně momentě jsme sami sebe přesvědčili, že jsme to my, kdo má pravdu, a že náš bůh je mocnější než ti ostatní?"
Doufejme, že se ozvou.
Ano, vážení, pozvali jsme do Brna divadlo, které relativizuje utrpení obětí islamismu, lidí upálených v klecích, lidí podřezaných v poušti, lidí, kterým na krk byla přivázána výbušnina a byla jim odstřelena hlava, lidí, kteří byli spoutáni, politi benzínem a pak sledovali, jak džihádista škrtl sirkou…
Proč? Protože přece i my můžeme za koloniální minulost! My jsme fašisti, kolonialisti - prostě "jen násilí" a "nesouvisí".
Já mám dojem, že je čas zajít se poptat pana primátora Vokřála a zastupitelů Brna, jak je to myšleno? Protože Divadlo Husa na Provázku a celý DSB je městský "podnik", platíme jej z veřejného rozpočtu (= z našich daní). Že nad kulturou v Brně bdí Matěj Hollan, to všichni víme, a proto chci věřit, že je to jen nějaký úlet, který Matěj a jeho (multi)kulturní soldateska vypálila za zády námi volených politiků. Jak se k tomu kdo postaví, tak si na podzim lehne - to Vám, vážení komunální politikové, mohu zaručit.
Protože to, co se chystá, není nic víc než snůška urážek a nechutností právě tak, jak ji už provedli např. v Bydhošti.
Ježíš znásilňuje muslimku na pódiu. Dobrý? Má naše tolerance nějaké hranice? Nebo mají "radikálové" pravdu v tom, že nemáme žádnou čest? Pokud ano, pak mám dojem, že tady jsme hodně za hranicemi.
Takže přemýšlejte - opravdu je to poselství, které Brno chce poslat světu? Čekám na Vaše veřejné odpovědi. Kdo mlčí, souhlasí.
Autorem výzvy, adresované křesťanským publicistům a intelektuálům, je Tomáš Tyl.
P.S.: Až zase budu slyšet, že to s ničím nesouvisí a svoboda projevu a … tak zkuste kdekoliv na světě zahrát stejnou hru, jen ať si herečka strčí do rozkroku místo národní vlajky vlajku ISIS, na které je napsáno "Není boha kromě Alláha a Mohamed je jeho prorok." a uvidíme, jak "nesouvisí".
A pokud někdo tvrdí, že džihádisté nejsou muslimové, zkuste to říct kdekoliv mezi muslimy.
A až zase budete křičet, že násilí je násilí a není v něm rozdíl - přečtěte si otevřený dopis papeži Františkovi od konvertitů ke křesťanství.

http://pravyprostor.cz/v-brnenskem-divadle-jezis-znasilni-muslimku-kde-konci-nase-tolerance/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ao Ao | 31. března 2018 v 14:39 | Reagovat

Ja som navrhla malú obmenu,mohamed by štrajchol zidovku, ešte nemám odpoveď nato,kde by sa to mohlo zahrať..

2 dusan dusan | 31. března 2018 v 18:50 | Reagovat

najlepsie tak v tel avive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.