Zisti kto si a rob to úmyselne.

Každých 82 obyvatel v ČR si platí jednu Neziskovku

2. března 2018 v 0:41 | afinabul |  NBS
Neziskovek je v ČR prý tolik, že každých 82 obyvatel v ČR si platí jednu. A protože se angažují ve veřejném prostoru, oblažuje nás jich tedy konkrétně 129 061.
Neziskové organizace získaly od státu, krajů a obcí jen v roce 2015 16,5 miliardy korun, takže dostávají tolik peněz jako ministerstvo kultury (11 707 143 000 - 2016) a Ministerstvo zahraničí (6 690 582 286 - 2016) dohromady.
V tomto kontextu si jedna senátorka postěžovala, že jim stát ("neziskovkám") hází klacky pod nohy a to že by se dít tedy nemělo….
Proč se senátorka snaží veřejnosti lhát, když to spíše začíná nad slunce jasněji vypadat tak, že neziskovky jsou to, co o nich řekl americký prezident?
"Podle prezidenta Spojených Států Amerických jsou neziskové organizace především parazity na veřejných financích, které zneužívají k prosazování vlastních zájmů. Pod bohulibými účely se infiltrují až k penězovodům a ty pak dojí jak to jde, aby mohli získanými prostředky ovlivňovat politickou situaci a zákony v zemi. Často je zakládají různé zájmové skupiny a organizace, například bylo zjištěno, že slavná americká NGO ekologická organizace Sierra Club vedla svůj svatý boj proti jádru a uhlí sponzoringem 26 miliony dolarů od amerických plynařů. Existují neziskovky založené lobbisty, kteří se víceméně živí výpalným od stavebních firem.
Činnost těchto subjektů začala být v řadě zemích hlídána, usměrňována eventuelně zakazována jako škodlivá až nepřátelská zákony k tomu určenými, jako například v USA, Austrálii, Izraeli, Rusku, v Indii, protože často slouží k prosazování zájmů, které jsou proti zájmům států a leckdy jsou přímým bezpečnostním rizikem.
Například izrealský profesor politologie , který měl přednášku mimo jiné v Praze, řekl toto:
Zdá se, že neziskovky by se měly začít řešit podobně, jako v ostatních zemích viz USA, Rusko, Izrael, Indie atd.
https://aeronet.cz/news/slovenske-jaro-2018-demonstrace-v-ulicich-organizovane-protesty-na-facebooku-rizene-ze-zahranici-mainstreamova-media-v-zahranicnim-vlastnictvi-podnecujici-k-nepokojum-podezreni-z-kontaktu-na-mafii/

#MajdanSlovensko

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.