Zisti kto si a rob to úmyselne.

Daniel Vávra

9. dubna 2018 v 11:21 | afinabul |  Citáty
krátené

Jakou největší lež jste o sobě někdy slyšel?
To se v poslední době ani nedá spočítat. Ale asi tu, že zamlčuju, že v Čechách žili Maurové, protože Morava jako Maurové. A že moravské lidové kroje jsou pozůstatky maurské kultury.

Jak moc si k srdci berete to, co se o vás píše on-line?
To není o Američanech. Je to o skupině několika lidí z médií. To není ani můj výmysl, to je fakt. Jsou to lidi, kteří se navzájem znají, je to jeden okruh lidí, konkrétní novináři, kteří prosazují svůj pohled na věc. A navíc se to pak dobře kliká a čte, protože je to kontroverze. A to přitahuje čtenáře.

Já bych si to nebral, kdyby to dnes nezačalo být likvidační. Ale žijeme v době, kdy vás můžou vyhodit z práce za to, že něco napíšete na Facebook. Což se u mě pokoušeli taky. A ta laťka toho, co musíte udělat, aby se to stalo, se za poslední roky velmi snížila. Teď jsou to najednou úplné blbosti. Já asi v životě řekl horší věci, ale najednou začal být problém, že mám hrníček s Trumpem. Což znamenalo, že jsem rasista, protože Trump je rasista. A to si říkáte… co se to děje? Je to iracionální. Nebo řeknete czexit, což je regulérní téma k diskusi, a najednou, protože jsem se někde vyjádřil, že jsem pro nebo že jsem pro referendum na tohle téma, tak najednou se ozve "on chce referendum, Okamura chce referendum, takže on podporuje Okamuru". Což je úplný nesmysl. Guilt by association. A já si myslím, že kvůli tomuhle před námi celosvětově není dobré období. Protože tenhle trend akceleruje víceméně všude. Ta neochota bavit se s lidmi, kteří mají jiný názor, tu prostě je. A ti lidi z toho druhého tábora nikam nezmizí. A navíc oba ty tábory začínají být hodně naštvané a nemyslím, že se jen tak uklidní.

Většina obvinění proti mně nebo té hře je zcela mimo realitu. Ale v dnešní době to teoreticky může zničit práci ostatních lidí a investici, která do té hry šla. A to už člověk řešit musí. Navíc já neudělal nic, co by spustilo nějakou lavinu. Bylo to naopak. Jak se stupňovala nejrůznější absurdní obvinění, já reagoval až v situaci, kdy jsem si řekl, že už to překročilo mez a náš mediální obraz už jakákoliv reakce jen vylepší. Nevím, jak to teď je. Možná je to remíza, křehké příměří. Ale rozhodně to není něco, co by mě bavilo nebo těšilo. Hlavně je to úplně absurdní. Ano, možná jsem někde něco řekl o politice, ale to nemá s tou hrou co dělat. Navíc já tu hru nepíšu sám a je tu spousta lidí, kteří mají naprosto odlišné politické názory než já. Sedíme spolu, děláme spolu a nevraždíme se proto, že jeden je anarchista a druhý libertarián. A v té hře se to navíc nijak neprojevuje.

https://procne.ihned.cz/c1-66097710-66-otazek-ludka-stanka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.