Zisti kto si a rob to úmyselne.

Gajdoš, Mattis a zbrojárska loby

29. října 2018 v 7:16 | afinabul |  Ponerológia
Americký minister obrany Mattis sa na stretnutí zaujímal o stav pripravovaného kontraktu na nákup stíhacích lietadiel. Zároveň potvrdil, že Spojené štáty sú v zmysle zmluvy pripravené na zabezpečenie výcviku pilotov a príslušného technického pozemného personálu. Ocenil tiež zvyšovanie výdavkov na obranu, ktoré bude v budúcom roku vo výške 1,73 percenta HDP, čo v peniazoch predstavuje medziročný nárast o viac ako 500 miliónov eur. "Ste dôkazom toho, že aj malá krajina môže priniesť veľké správy," povedal.
https://www.hlavnespravy.sk/minister-gajdos-rokoval-v-prahe-s-americkym-ministrom-obrany-mattisom/1564110

"Mezi vládnoucími zájmy v USA je jeden ještě mocnější než je izraelská lobby. Je to tzv. hluboký stát vojensko-bezpečnostního komplexu, který se v těchto dnech třese strachem z toho, aby nadcházející summit Putin-Trump nepřivedl na svět dohodu obou velmocí. A to dohodu takovou, která by znamenala konec démonizace Ruska, sloužící až dosud coby argument pro enormní rozpočet a neméně enormní moc amerického vojensko-bezpečnostního komplexu," popisuje Roberts.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mocna-americka-zbrojarska-lobby-se-desi-schuzky-Trump-Putin-Znalec-Washingtonu-nasel-dukazy-v-radeni-opozicnich-novin-542964

17. ledna 1961 varoval tehdejší prezident USA Dwight D. Eisenhower před nebezpečím vojensko-průmyslového komplexu: "Vláda musí bránit neoprávněnému získávání vlivu, ať už záměrnému nebo ne, vojensko-průmyslovým komplexem. Možnost zničujícího růstu této nežádoucí moci existuje a bude trvat." Po padesáti šesti letech je Eisenhowerovo varování daleko naléhavější než kdy dřív. V úterý 17. ledna 2017 byl novým prezidentem Evropského parlamentu zvolen Antonio Tajani, který je známý svým prozbrojařským postojem. Také Evropská unie je čím dál tím více promilitaristická a zbrojařská lobby stále silněji uplatňuje svůj vliv.
http://a2larm.cz/2017/01/jak-zbrojarsky-prumysl-rozdava-karty-evrope/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.