Zisti kto si a rob to úmyselne.

SJW Chuchel

21. prosince 2018 v 16:14 | afinabul |  Games
Chuchel se nicméně stal také terčem kritických článků. V nich se neřešila kvalita hry, nýbrž samotná podoba hlavního hrdiny. Chuchvalec vlasů, prachu a dalšího bordelu totiž podle těchto článků připomíná takzvanou "blackface", americkou divadelní karikaturu z 19. století. V Amanita Design se rozhodli Chuchlovu vizáž vcelku zásadně změnit, aby podobným nařčením předešli.
"Kvůli zásadním rozdílům v kultuře a historii mezi střední Evropou a dalšími regiony jsme nezvážili možnost, že by mohl být Chuchel spojován s "blackface", divadelním rasovým stereotypem, který se objevil ve Spojených státech amerických v 19. století," vysvětluje české studio na Twitteru. "Chtěli bychom se upřímně omluvit každému, kdo byl originální podobou Chuchla uražen. Jako tým mírumilovných kreativních lidí jednoduše nechceme, aby byla jakákoliv z našich postav byť jen vzdáleně spojována s rasismem nebo kteroukoliv jinou formou nesnášenlivosti."
Všichni si tedy budeme muset zvyknout na Chuchlovu novou vizáž. Změny můžete posoudit třeba v traileru, který v Amanita Design již stihli přepracovat. Co na nového Chuchla říkáte?
http://www.hrej.cz/novinky/2018/12/21/chuchel-od-amanita-design-zmenil-vizaz-49969/

z diskusie:
Mám po krk ideologických vypatlanců, kteří si neustále dokola stěžují, že černoši nejsou tam a onde a že by tamta postava měla být transgender muslimská lesbička na invalidním vozíku, jinak je to rasismus. A bohužel tito ideologičtí vypatlanci vítězí na celé čáře, ať už jde o Chuchla, prznění Baldur's Gate, #GamerGate nebo cokoli podobného. A v "reálném životě" je situace násobně horší včetně snah o přepisování historie, ostrakizaci názorových oponentů nebo rovnou jejich fyzické napadání.
Nikdo, kdo danou tvorbu neplatí, nemá právo jeho tvůrcům pod jakoukoli záminkou diktovat, co má v díle být či nebýt. Každý takový útok na svobodu umělecké tvorby je třeba odmítat jako neopodstatněný a opovrženíhodný.
d-h.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.