close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Zisti kto si a rob to úmyselne.

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Čím strašil bulvár v roce 2000?

30. ledna 2019 v 16:12 | afinabul |  Ponerológia
kratene

Začátkem osmdesátých let se šířila zpráva, že ZX81 skupuje sovětská armáda ve snaze využít procesor Z80 při konstrukci mezikontinentálních balistických raket. Pravdou je, že se počítač skutečně po omezenou dobu prodával v duty-free shopech na britských letištích, takže bylo teoreticky možné, aby se i přes zákaz vývozu západní technologie dostal do zemí východního bloku. A návštěvníci ze Sovětského svazu a dalších spřátelených států skutečně měli o takové zboží zájem. Vláda proto nařídila, aby byl ZX81 stažen z prodeje na letištích. Na druhé straně spousta lidí si novinku zřejmě koupila pro vlastní potřebu a nepomýšlela na to, že by mohly počítače přispět ke zhoubě kapitalistů a imperialistů na Západě.

V roce 2000 obletěla svět zpráva, že tehdejší irácký prezident Saddám Husajn nakoupil 4 tisíce kusů tehdy úplně nové konzole PlayStation 2 od Sony. Jenže je neměl pořizovat pro zábavu, ale za účelem získání vysoce výkonné technologie, která by byla zneužita ve prospěch iráckého vojenského programu. Zprávu jako první těsně před Vánoci přinesl web World News Daily.

Podle citovaných bezpečnostních expertů mělo jít zařízení zneužít výše popsaným způsobem. Tajné zdroje, které si nepřály být jmenovány - jak jinak, v textu varují před skrytým potenciálem herního zařízení. Už tehdy se měli navíc agenti děsit možnosti upgradovat konzoli v budoucnu o pevný disk a modem. Úsměvná je z dnešního pohledu i část, v níž se varuje, že pokud budou mít Iráčané problém vyvinout vojenský software pro PlayStation, mohou o pomoc požádat někoho přes internet.
https://www.vortex.cz/herni-myty-jak-saddam-husajn-kupoval-tisice-playstationu-co-desilo-ctenare-bulvaru-v-roce-2000-ze-na-nas-irak-posle-rakety-s-pomoci-ps2/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 s1 s1 | 31. ledna 2019 v 8:02 | Reagovat

je rok 2019 a toto su pi***iny

2 Huawei Huawei | 31. ledna 2019 v 11:02 | Reagovat

[1]: Myslíš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.