Zisti kto si a rob to úmyselne.

CIA a drogy

21. září 2019 v 11:53 | afinabul |  Ponerológia
kratene

Přes deset let zkoušela americká tajná služba CIA omamnou drogu LSD na nic netušících obětech - na univerzitních klinikách a v nemocnicích, v barech a na plážích, ale především ve zvlášť zařízených nevěstincích s plyšovými pohovkami, průhlednými zrcadly a skrytými mikrofony. Tyto domy byly označovány jako "safehouses" ("bezpečné domy").
V knize The Search for the 'Manchurian Candidate' (Hledání "mandžuského kandidáta"), kterou napsal americký znalec CIA John Marks, jsou popisovány nebezpečné experimenty s LSD. Přetiskujeme výňatky z knihy, které uveřejnil týdeník Der Spiegel.
http://novysmer.cz/index.php/historie/2867-cia-a-drogy

Gottlieb nespokojený s universitním výzkumem rekrutoval agenta z newyorských narkotik George Whitea, aby LSD potajmu distribuoval do "podsvětí lidem na hraně". White operoval přes bezpečné domy v Greenwich Village, Haight-Ashbury a v Marin County, kde dával dávky prostitutkám, pasákům, drogově závislým a dalším lidem "na hraně" a pak pozoroval výsledky, jež hlásil Gottliebovi.
John Marks říká, že to byli lidé, "kteří byli bezmocní, aby mohli usilovat o jakoukoliv odvetu, kdyby zjistili, co jim CIA dělá. Navíc to byli nepravděpodobní vynašeci, takoví lidé žili ve světě, kde bezděčné dávkování drogou … bylo stejně rizikem povolání."
Nakonec to White začal náhodně dělat v celém New Yorku a v San Franciscu. Co se týče výsledků, říká Marks: "Vědci z MKULTRA toho ze své snahy využít LSD jako zázračnou zbraň proti myslím svých soků dostávali málo, kromě zkázy, podfuků a zklamání." Pokračovali ovšem s tím programem 10 let až do roku 1963.
Je ironií, že CIA celkem dost mezinárodně ovládala trh s LSD, když skupovala veškerou produkci od Sandoz a Eli Lilly, rozšíření této drogy do kontra-kultury proběhlo přes tuto Agenturu. Timothy Leary, Ken Kesey, Allen Ginsburg a Tom Wolfe byli ti první "obrácení" díky CIA a to je příběh o tom, jak se "květinové děti" staly psychodelitické.
http://knihya.cz/kontrola-mysli-a-novy-svetovy-rad/

Kinzer zdôrazňuje, ako ľahko americkí vládni predstavitelia prijali bezohľadný a nemilosrdný prístup svojich bývalých vojnových nepriateľov k experimentovaniu na ľuďoch, bez toho, aby nad nimi mali dozor. V týchto časoch Gottlieb najímal ľudí ako George White.
White bol "tvrdým detektívom s narkotikami", píše Kinzer. V roku 1953 začal zakladať "bezpečné domy" v New Yorku a San Franciscu, kde dával drogy nič netušiacim subjektom, pričom postupne zvyšoval množstvo drogy LSD na týchto "večierkoch", zatiaľ čo CIA sledovala ich činnosť v zrkadlách, ktoré boli vybavené kamerami.
Medzitým Gottlieb dal veľa peňazí a LSD lekárom ako Harris Isbell vo Výskumnom stredisku závislostí v Lexingtone v štáte Kentucky. "Oficiálne bolo toto centrum nemocnicou, ale fungovalo to skôr ako väzenie," píše Kizner. "Väčšina väzňov boli Afroameričania. Je nepravdepodobné, že by sa sťažovali, keby boli zneužití."
Lenže zneužívaní boli, tak isto ako väčšina testovaných osôb vo väzenských programoch financovaných CIA. Pričom im bolo povedané, že boli súčasťou testu (za oplátku na účasti zvyčajne dostali napríklad kredity za dobré správanie alebo vysoko kvalitný heroín), pričom sa nehovorilo o tom, aké lieky dostávali alebo koľko. Mnoho experimentov zahŕňalo dávkovanie subjektov s väčším množstvom LSD po dlhú dobu. Gottlieb chcel vidieť, kedy sa myseľ rozpustí.
https://www.hlavnydennik.sk/2019/09/10/marek-molnar-zoznamte-sa-s-americkym-doktorom-smrti/

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.