Zisti kto si a rob to úmyselne.

Korporatizace aktivismu

19. června 2020 v 15:39 | afinabul |  Ponerológia
kratene

Trump a Barr již pohrozili kriminalizováním Antify jako "teroristické organizace" - právě když na 16. ulici v D. C. vznikl žlutý nápis, Black Lives Matter, který je jako dýka, namířená proti Bílému domu.
A to nás přivádí k plošně legitimitě, kterou si hnutí Black Lives Matter užívá. Jak je to možné? Zde je dobrý článek pro začátek.
Hnutí Black Lives Matter, které založila v roce 2013 trojice podivných žen ze střední třídy, velmi hlasitě dávajících najevo nesouhlas s "hetero-patriarchátem", je produktem toho, co Peter Dauvergne z Univerzity Britské Kolumbie definuje jako "korporatizaci aktivismu".
V průběhu let se Black Lives Matter vyvinulo jako marketingová značka, podobně jako společnost Nike (která hnutí plně podporuje). Velmi rozšířené protesty kvůli G. Floydovi povýšily hnutí na status nového náboženství. Avšak opravdu revoluční apel hnutí Black Lives Matter je spíše nulový. Tohle není jako James Brown a jeho "Řekni to nahlas, jsem černý, a jsem na to pyšný". A má hodně daleko k revolučním aktivistům "Černí panteři" a jejich "Veškeré moci lidem" (All Power to the People).
Zlatý standard v oblasti občanských práv - Dr. Martin Luther King - v roce 1968 stručně koncipoval strukturální jádro věci:
"Černá revoluce je mnohem víc, než jen boj za práva černochů. Nutí Ameriku, aby čelila všem vzájemně propojeným nedostatkům - rasismu, chudobě, militarismu a materialismu. Obnažuje zlo, které je hluboce zakořeněno v celé struktuře naší společnosti. Odhaluje spíše systémové, než povrchní nedostatky, a naznačuje, že skutečná zásadní věc, které je třeba čelit, je radikální rekonstrukce samotné společnosti."
Černí panteři - mladí, nesmírně výřeční intelektuálové, kteří propojili Marxe, Lenina, Mao Ce-tunga, W.E.B. Du Boise, Malcolma X a "Psance země" Frantze Fanona, přesunuli rozpoznání příčin, tak jak jej popsal Martin Luther King, na zcela novou úroveň.
Jak shrnul ministr informací Eldridge Cleaver z Černých panterů: "Věříme v potřebu sjednoceného revolučního hnutí... poučeného na základě revolučních principů vědeckého socialismu." To sloučilo vhledy Luthera Kinga, který byl naprostým zastáncem barevné slepoty.
Fred Hampton, který se stal cílem de facto atentátu v prosinci 1969, zajistil, aby boj šel za hranice rasy: "Musíme čelit několika faktům. Že je tady spousta chudých lidí, že masy patří k tomu, co nazýváte nižší třídou, a když mluvím o masách lidí, mluvím o masách bílých lidí, mluvím o masách černých a masách hnědých a také o mase žlutých lidí. Musíme čelit skutečnosti, že někteří lidé říkají, že s ohněm se nejlépe bojuje ohněm, ale my říkáme, že oheň se nejlépe uhasí vodou. Říkáme, že proti rasismu se nedá bojovat rasismem. Budeme bojovat proti rasismu solidaritou. Říkáme, nebojujte proti kapitalismu žádným černým kapitalismem; bojujte proti kapitalismu socialismem."
Takže tohle není jen o rase. Tohle není jen třídní boj. Jde o moc lidu, který bojuje za sociální, politickou a ekonomickou spravedlnost v rámci systému, jenž je svojí podstatou nerovný. Rozšiřuje se o hloubkovou analýzu Úsvit apokalypsy Geradla Horneho, který důkladně rozpitvává 16. století, a zabývá se také "mýtem o stvoření" USA.
Horne ukazuje, jak krvežíznivá invaze Američanů vyvolala tvrdý odpor Afričanů a jejich spojenců, původních obyvatel, oslabila imperiální Španělsko a nakonec umožnila Londýnu vyslat v roce 1607 osadníky do Virginie.
Nyní porovnejte hloubku této analýzy s pokorným, téměř prosícím o život, sloganem "Na životech černých záleží" ("Black Lives Matter"). To nám opět připomíná vnímavost Malcolma X: "Měli jsme tu nejlepší organizaci, jakou kdy černoši měli - a negři ji zničili!"
Abychom vyřešili otázku hnutí Black Lives Matter, musíme znovu sledovat tok peněz.
Hnutí Black Lives Matter profitovalo v roce 2016 z ohromného grantu ve výši 100 milionů dolarů z Fordovy nadace a od dalších filantropických kapitalistických stoupenců, jako je např. JPMorgan Chase a Kelloggova nadace.
Fordova nadace má velmi blízko k americkému "deep state". Představenstvo je přecpané korporátními řediteli a šéfy z Wall Street. Stručně řečeno: Organizace Black Lives Matter, nyní zcela přikrášlená, je z větší části začleněná do mašinérie Demokratické strany; mainstreamová média toto hnutí zbožňují a rozhodně nepředstavuje hrozbu pro 0,001%.
Vedení Black Lives Matter samozřejmě tvrdí, že tentokrát "je to jiné". Elaine Brownová, respektovaná bývalá předsedkyně Černých panterů, si nedělá servítky a prohlásila, že Black Lives Matter má "plantážní mentalitu".
http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8346-syrie-v-seattlu-komuna-vzdoruje-americkemu-rezimu.htm
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.