Zisti kto si a rob to úmyselne.

Krach Evropského bankovnictví ?

23. february 2009 at 17:11 | afinabul |  NBS
Nedávno na internet prosákly informace o velkých ztrátách hrozících evropským bankám. Článek v původním znění se na webu Daily Telegraph udržel zhruba hodinu. Poté byl nahrazen novým, který již neobsahuje konkrétní čísla. Tento článek je k dispozic zde:

http://www.telegraph.co.uk/

Pro zajímavost - podívejte se detailněji na znění odkazu. Uvidíte v něm i hodnotu ztráty v librách původně zmiňovanou v článku. Původní verze článku byla zachycena globální blogosférou. Text je nyní chudší o tyto 2 odstavce:

European Commission officials have estimated that impaired assets may amount to 44pc of EU bank balance sheets. The Commission estimates that so-called financial instruments in the trading book total £12.3 trillion (13.7 trillion euros), equivalent to about 33pc of EU bank balance sheets.

In addition, so-called 'available for sale instruments' worth £4trillion (4.5 trillion euros), or 11pc of balance sheets, are also added by the Commission to arrive at the headline figure of £16.3 trillion.

Vzhledem k tomu, že inkriminovaná pasáž byla velmi rychle stažena (zřejm kvůli zamezení panice) a na základě zkušenosti s dalšími články z těchto novin se domnívám, že informace se zakládají na pravdě
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.